Turist. zaujímavosti
Spolupráca sa vyplatila. Kysučania majú nový náučný chodník Tlačiť
naucny_chodnik_klokocov_m.jpgPosledné októbrové popoludnie patrilo všetkým turistom, návštevníkom a obyvateľom Klokočova, ktorí ho prišli stráviť do prírodnej rezervácie Klokočovské skálie. V tento deň tu pani starostka Veronika Haferová a riaditeľka Organizácie cestovného ruchu Kysuce Emília Sloviaková slávnostne otvorili Náučný chodník Klokočovské skálie. Otvorenie, ktoré umocnilo krásne slnečné jesenné počasie, sa nieslo v príjemnej atmosfére v sprievode detských heligonkárov, dobrého gulášu a domácich koláčov.
Celý článok...
 
Viliam Galvánek - 100.výročie narodenia Tlačiť
Viliam Galvánek- (5.11.1913-24.12.1988) -100.výročie narodenia. Narodil sa 5.11.1913 v KNM. Po ukončení Gymnázia v Žiline študoval na učiteľskom ústave v Modre. Svoje pedagogické štúdia ukončil na pedagogickej fakulte v Prešove.
Celý článok...
 
Dobudovanie Bystrickej cyklomagistrály Tlačiť

cyklomagistrala.jpgMikroregión Bystrická dolina otvoril na jeseň minulého roku novú dvadsať kilometrov dlhú cyklotrasu. Dielo v hodnote viac ako 3 milióny eur bolo financované prostredníctvom projektu „Zlepšenie dopravnej dostupnosti na poľsko-slovenskom pohraničí“ z Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko-Slovenská republika 2007-2013.

Celý článok...
 
Pozvánka k susedom do Poľska a Čiech - ÚŽASNÁ AKCE NA LÉTO! Sbírej puzzle a vyhraj ceny! Tlačiť

ÚŽASNÁ AKCE NA LÉTO! Sbírej puzzle a vyhraj ceny!

9 dílků puzzle – 1 krabička – 9 zajímavých míst – 2 státy

Představujeme vám poznávací soutěž, která se odehrává na česko-polsko-slovenském  pohraničí v regionu trojmezí.

Čas prázdnin je přímo ideální k poznávání nových míst. Často cestujeme stovky kilometrů, aniž bychom věděli, jaká pěkná místa a zajímavosti máme za humny! Právě teď máte jedinečnou šanci poznávat blízký region Těšínského Slezska a přitom se zapojit do zajímavé hry ve sbírání puzzlí. Gorolské informační centrum v Mostech u Jablunkova společně s informačním centrem Istebna (Polsko) totiž připravilo pro letní sezónu turistickou hru „HRAJ SI A POZNÁVEJ“.  Účastníci během ní absolvují doporučenou poznávací trasu kolem česko-polsko-slovenského trojmezí a mají za úkol najít 9 dílků puzzlí na různých místech v Mostech u Jablunkova, na Hrčavě a Istebne. V závěru si sami poskládají obrázek a spolu s ním si domů odvezou i příjemné vzpomínky na svůj výlet.

Celý článok...
 
Hurá prázdniny! - Maškariáda Tlačiť

maskariada20112.jpgDecká! Ak prídete 3. júla 2011 do Múzea kysuckej dediny v Novej Bystrici – Vychylovke v maskách, čaká Vás nejedno prekvapenie!
Hurá prázdniny! Najkrajšia a najviac používaná veta, ktorú deti vyslovujú na konci školského roka. Od mesiaca júl deťom začínajú toľko vysnívané, očakávané a vytúžené prázdniny. Začína sa pre nich príjemné obdobie, dni pokoja od bežných učebných povinnosti a iných školských stresov. Skôr ako sa deti rozbehnú do táborov, na dovolenku s rodičmi, či na prázdniny k starej mame, Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pozýva všetky deti  aj s rodičmi na malý výlet. Kam? No predsa do Múzea kysuckej dediny v Novej Bystrici – Vychylovke.
Kedy? V nedeľu 3. júla 2011 si počas celého dňa vychutnať krásu kysuckej prírody, samozrejme zviesť sa na parnej mašinke a zoznámiť sa s ľudovou architektúrou našich predkov. Detičky sa opäť môžu dať skrášliť maľovaním na tvár,  povoziť sa na koníkoch, kúpiť si suvenír alebo ochutnať nejakú špecialitu.
Od 13.30 hod. na pódiu pri objekte Krčma z Korne a o 15.00 hod. vo vláčiku Historickej lesnej úvraťovej železnici Vám chvíle strávene v skanzene spríjemní ľudová hudba heligoknárov Romana Capeka zo Skalité.

O  14.00 hod. sa všetky masky sústredia na pódiu pri objekte Krčma z Korne, kde  vyhodnotíme tri najkrajšie masky, ktoré budú odmenené sladkosťami.

 
Zmena termínu otvorenia sezóny v Múzeu kysuckej dediny – 5. jún - Deň detí Tlačiť

Otvorenie prevádzky Múzea kysuckej dediny a Historickej lesnej úvraťovej železničky v Novej Bystrici – Vychylovke sa presúva na 5. júna 2011, kedy sa v areáli skanzenu uskutočnia podujatia k Medzinárodnému dňu detí.
Dôvodom posunu termínu otvorenia je začiatok stavebných prác pri výstavbe budovy železničnej zastávky, ktorá zvýši komfort a sociálne zázemie našich návštevníkov, ako aj generálna rekonštrukcia trate, ktorá do konca roku prepojí Kysuce s Oravou v rámci projektu obnovenia pôvodnej Kysucko-oravskej lesnej železnice. Ďakujeme za porozumenie.

MVDr. Miloš Jesenský , PhD.
riaditeľ  Kysuckého múzea v Čadci 

 
16. Etnofilm Čadca začína už 29. septembra 2010 Tlačiť

etnofilm.jpgEtnofilm Čadca je najstarší filmový festival na Slovensku a koná sa ako filmové bienále venované problematike etnológie, sociálnej a kultúrnej antropológie v širokom slova zmysle. Hlavným zámerom festivalu je zvýšiť povedomie širokej verejnosti, filmových tvorcov a médií o kultúrnej a sociálnej rôznorodosti ľudského spoločenstva a potrebe jej ochrany. Festivalové podujatie sa bude konať v dňoch od 29. septembra do 2. októbra 2010 v Kultúrnom informačnom centre – Dome kultúry v Čadci. Tento ročník je výnimočný, Etnofilm oslavuje už 30 rokov.

V rámci festivalu v piatok 1.10.2010 v kinosále Domu kultúry v Čadci o 16:00 hod. 
Inšpirácie - Pavol Barabáš: Mongolsko - V tieni Džingischána.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 12 z 41

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

logo_rra_kysuce.png