Lyžovanie
Snehove správy Kysuce Tlačiť
sportcentrum_oscadnica_m.jpg

Športcentrum Oščadnica

(Aktualizované dňa 03. 04. 2018) 

Denné lyžovanie: od 9:00 do 16:00 hod.
Večerné lyžovanie: zrušené

Stredisko zatvorené

www.sportcentrum.gajuz.sk

 Výška snehu: 20 cm
 Podmienky: dobré
velka_raca_m.jpg

Snowparadise Oščadnica Veľká Rača

(Aktualizované dňa 03. 04. 2018) 

Denné lyžovanie: Od 12. 3. 2018 (8:30 - 15:30 h)
Večerné lyžovanie: zrušené

 www.snowparadise.sk/zima/

Zimná sezóna ukončená 

 Výška snehu:
 5 - 40 cm
 Podmienky:  dobré
ski_makov_m.jpg

Lyžiarské stredisko SKI Makov

(Aktualizované dňa 03. 04. 2018) 

Denné lyžovanie: od 09:00 do 16:00 hod.
Večerné lyžovanie: dočasne ukončené

www.skimakov.sk

Stredisko dočasne mimo prevádzky! 

 Výška snehu:
 0 - 30 cm
 Podmienky: obmedzené
 
Bystrická magistrála Tlačiť
javornicka_magistrala.jpgBystrická magistrála Vás pozýva na upravenú bežkársku stopu. Vzhľadom na priaznivé počasie je bežecká stopa pripravená na celom území cyklotrasy od Krásna nad Kysucou až po Novú Bystricu. Bystrická magistrála vedie z Krásna nad Kysucou cez Zborov nad Bystricou, Klubinu, Starú Bystricu až po Novú Bystricu.
Celý článok...
 
Beskydsko – Javornícka lyžiarska bežecká magistrála Tlačiť
http://www.turistika.e-kysuce.sk/modules/FCKeditor/upload/Image/bezkybeskydy04.jpgUž od januára 2012 môžeme využívať Beskydsko - Javornícku lyžiarsku bežecká magistrálu. Žilinský samosprávny kraj týmto napomohol vytvoriť podmienky pre realizovanie zimného lyžiarskeho bežeckého športu v oblasti pohorí Vysokých Javorníkov a Turzovskej vrchoviny na strojovo upravovaných tratiach.
Trasu tvorí hrebeňové spojenie lokality na hranici s ČR - Makov Bumbálka a pokračuje v pohorí Vysokých Javorníkov po lokalitu Čadca - Husárik. Dĺžka tejto trasy je asi 54 km.

Celý článok...
 
CYKLOTRASA V LETE- LYŽIARSKA BEŽECKÁ STOPA V ZIME!!! Tlačiť
50569_347521715265524_623557855_n.jpgMilí priatelia, 
od 26. januára 2012 máme možnosť vyskúšať upravenú bežkársku stopu!!!
Od tohto dňa pristúpila Obec Stará Bystrica v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom, Správou ciest v Čadci a obcou Nová Bystrica k skúšobnej úprave lyžiarskej bežeckej stopy v dĺžke viac ako 5 km po telese cyklotrasy. Začína pri kaplnke u Slezákov v Starej Bystrici a končí pri športovom areáli v Novej Bystrici.
V budúcom roku sa máme na čo tešiť. V pláne je úprava trasy v celej dĺžke od Krásna nad Kysucou po Novú Bystricu. Takže o športovanie na cyklotrase počas celého roka núdza nebude! Neváhajte a vyskúšajte!
 
Snow Paradise Veľká Rača Tlačiť

raca_zima_2009_560.jpg Medzinárodné lyžiarske stredisko Snow Paradise  Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Poloha strediska je veľmi zaujímavá, pretože sa nachádza v blízkosti hraníc s ČR a PL, takisto aj prístup do strediska je bezproblémový a  počas zimy bezpečne udržiavaný.

Celý článok...
 
Ski areál Mosty u Jablunkova Tlačiť
mapaarealu.jpgSki areál Mosty u Jablunkova je unikátny areál v Českej republike so zameraním na celoročné voľnočasové aktivity. Bohatá ponuka služieb areálu je ojedinelá ako svojou rozmanitosťou, tak cenami.
Celý článok...
 
Lyžiarske stredisko ŠPORTCENTRUM - Oščadnica Tlačiť
sportcentrum.jpg Stredisko ŠPORTCENTRUM sa nachádza priamo v strede obce Oščadnica. K dispozícii sú tu zatiaľ dva lyžiarske vleky. Prvý je detský s nízkym vedením dopravného lana s dĺžkou cca 120 m. Vhodný je hlavne pre deti ale aj dospelých, ktorí sú úplnými začiatočníkmi. Druhý vlek ,,Tatrapoma PFP" má dĺžku 350 m a prevýšenie 75 m. Je vhodný pre začiatočníkov a stredne dobrých lyžiarov. Stredisko je vhodné na poriadanie súkromných, firemných, školských alebo iných športových pretekov a rôznych športových podujatí.
Celý článok...
 
Lyžiarske stredisko SKI MAKOV Tlačiť
Sample ImageStredisko s tromi hviezdičkami sa nachádza  v obci Makov, na rozhraní pohorí Javorníkov a Beskýd, v okrese Čadca – Žilinský kraj, v CHKO Kysuce. Stredisko je obľúbené predovšetkým medzi mladými rodinami s deťmi, k čomu ho predurčujú najmä široké lyžiarske svahy, ktoré umožňujú bezpečnú lyžovačku.
Celý článok...
 
Lyžiarske stredisko Makov - KASÁRNE Tlačiť
 Stredisko Kasárne (Zone Snow) sa nachádza v obci Makov, v časti Kopanice - pod vrcholom Veľkého Javorníka (1071 m), vzdialené od centra obce 10 km, dostupné osobným autom - so snehovými reťazami (vzdialenosť od autobusovej zastávky je 7 km). V stredisku sú štyri lyžiarske vleky, dva typu TATRAPOMA H 130 s dĺžkou 635 m (s vrcholovou stanicou v nadmorskej výške 1030 m) a dve detské pomy s dĺžkou 100 m.
Celý článok...
 
Odporúčané trasy na bežky - stručný popis Tlačiť

Na Kysuciach a v blízkom okolí sú veľmi dobré prírodné podmienky na lyžiarsku turistiku. Obe hlavné horstvá - Javorníky aj Beskydy mávajú počas zimy dostatočne vysokú snehovú pokrývku. Je len na škodu, že stále sa nenašlo pochopenie pre úpravu bežeckých lyžiarskych trás priamo na Kysuciach. Vďaka blízkosti Českej republiky sa dá lyžovať na dobre (až vynikajúco) upravovaných bežeckých lyžiarskych trasách.

Celý článok...
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

logo_rra_kysuce.png