Poďte s nami - podujatia:

Pozvánka na 17. ročník Otvárania Kysuckej brány na Rochovici

Stretnutie priaznivcov „Klubu Turistov Kysúc“ na Veľkej Rači 1236 m.n.m.

VÝLET S PRŮVODCEM ZA PŘÍRODNÍMI ZAJÍMAVOSTMI V OKOLÍ HORY GÍROVÁ

Pozvanie na autobusový zájazd do BIELYCH KARPÁT

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku


 
40. ročník lyžiar. prechodu Kys. vrchovinou - Vadičovský okruh Tlačiť

prechod_kysuckou_vrchovinou_m.jpgŠportklub turistiky Kysucké Nové Mesto a obec Horný Vadičov  zorganizovali  28.1.2017 už 40. ročník lyžiar. prechodu Kys. vrchovinou-Vadičovský okruh.
Za ideálneho mrazivého počasia sa zúčastnilo tohto prejazdu okolo 80 bežkárov zo širokého okolia ale aj z Bytče, Žiliny, P. Bystrice, Mojša, Budatína. 47 bežkárov absolvovalo najdlhšiu trasu 36 km s prevýšením 1050 metrov čo zodpovedá približne 41 km. Najstarším bežkárom, ktorému sa podarilo túto trasu absolvovať bol 67 ročný Gustáv Jakubík z KNM člen ŠKT podarilo sa mu to za 7h 30min.

Najrychlejšie sa podarilo celú trasu absolvovať za 6h 30 min. - Zdenovi Višňákovi z Radole aj vďaka  dobrej stope, ktorú pripravili sprievodcovia z ŠKT, ktorí piati vyrazili na trasu už pred siedmou hodinou aby prekontrolovali trasu a urobili posledné úpravy a značenie fáborkami.
Trasu pripravovali aj predchadzajúce dni lebo boli potrebné úpravy trasy.

Kratšiu 25km trasu absolvovalo 16bežkárov hlavne zo Žiliny ale iba preto lebo sa chcěli ešte včas dostať domov.Ostatní bežkári absolvovali 11km trasu traverz poza hrebeň Stien alebo trasu poza Vreteň cez Ostré do Dolného Vadičova.
Štart  i cieľ bol v pohostinstve u Kultána,kde nám zabezpečili priestory na prezentáciu ako aj občerstvenie po príchode do cieľa.Občerstvenie na 25km v amfiteátri obce H.Vadičov nám zabezpečila obec H.Vadičov  prostredníctvom pána starostu Vladimíra Kačeríka,ktorý bol ocenený Ďakovným listom KST
odovzdal mu ho F.Žabka. Občerstvenie bolo formou výbornej a hlavne vydatnej porcie domácej klobásy,ktorá svojou kvalitou predčila aj vynimočne pekné počasie.Za čo si zaslúžia veľkú vďaku od organizátorov zimného lyž.prejazdu ako aj účastníkov,ktorí boli z občerstvením ale aj príjemným prostredím  veľmi spokojní.Výdaj horúceho čaju zabezpečoval kolektív nadšencov z H.Vadičova pod vedením Milana Hoštáka.
Účastníci tohto prejazdu dostali v cieli odznak,diplom,magnetku,pohľadnice a propagačné materiály, ktoré poskytlo mesto K.N.Mesto a obec H.Vadičov.
Na jednotlivých trasách boli sprievodcovia s ktorými boli účastníci zrazu veľmi spokojní hlavne tí,ktorí sa v tomto prostredí pohybovali po prvý krát a tešia sa na ďalšie akcie na Kysuciach ako sú „Odomykanie“ a „Zamykanie Kys.brány“ a iné akcie z okresného kalendára turistických podujatí. Na záver zástupcovia RRKST-predseda František Žabka  a Ján Ceniga zhodnotili priebeh zimného lyž.prejazdu a vrámci tohto ocenili najuspešnejších ako aj najvzdialenejších turistov tejto vydarenej akcie .Všetci boli vďační zato,že si mohli popozerať panorámy M.Fatry,Kys.Beskyd,Javorníkov ako aj Kys.vrchoviny.Odmenou bola aj krásne zasnežená krajina vytvárala umelecké scény nádhernej zimy.
Záverom by som chcel poďakovať všetkým organizátorom tohto tradičného podujatia,ktoré  predstavilo okolie H.Vadičova a hlavne Kys.vrchovinu v plnej svojej kráse pomohlo nám k tomu aj počasie ,ktoré nám umožnilo vychutnávať všetko toto čaro prírody a taktiež "bežkárenia" ako aj  nádhernej Kysuckej prírody,ktorú nám môžu mnohí závidieť.

29.1.2017-František Žabka-predseda ŠKT-K.N.Mesto.Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
 
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png