Poďte s nami - podujatia:

Hontianska paráda

AV Sliezske Beskydy - Skrzyczne

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku


 
Tretie potulky Klokočovom Tlačiť
klokocov_m.jpgNa ďalšie zo svojich turistických potuliek sa vybralo 15 kysuckých seniorov aj počas štátneho sviatku v utorok 29.8.2017. Stretávame sa na autobusovej zastávke Klokočov, Rybárie odkiaľ ideme cez osady Srníčkovci, Zbojkovci a Michaliskovci. Z tej poslednej prekonávame prevýšenie o takmer 140 m do sedielka západne od kóty Vysoká 789 m. Zdá sa, že stúpanie nemá konca kraja k „svetlu na konci tunela“  nie a nie dôjsť. Tak si v rojnici overujeme či rastú. Že to je pravda potvrdzuje niekoľko pekných pravákov.

V sedielku sa rozhodujem ísť podľa plánu a nezachádzať na Vysokú. Tú si necháme na neskôr a zdoláme z druhej strany. Všetko prerastajúca stromová vegetácia prevažne plevelných drevín  postupne znemožňuje ďaleké výhľady aj z miest, ktoré boli nimi známe. A tak sa nám nad osadou U Škorov pomedzi stromy ukáže len Veľký Fatranský Kriváň a punktum. Keď sa nemôžeme kochať výhľadmi umožní nám to udržiavaný poriadok v dnes už v „chatárskej“ osade U Škorov. Upravené chalupy aj ich okolie môže len a len potešiť oko aj dušu náhodného návštevníka. Klobúk dolu.  Pri jednej z chalúp si robíme spoločné foto a pomaly prechádzame osadou, aby sme sa asi po 500 m pripojili na modrú turistickú značku. Na ešte akých takých lúkach, aj keď už tiež dlhší čas nekosených, nad osadou Košariská sadáme do trávy a konzumujeme v batohoch prinesenú poživeň. Počas odpočinku máme dosť času pozerať svetlosivú kulisu Malej Fatry.

Po prestávke sa už držíme len modrej značky, ktorá nás povedie až do Turzovky. Najskôr ale schádzame na Košariská odkiaľ je pekný výhľad na Korňu a časť Horného Kelčova - Zlámanú. Kúsok za osadou prebieh ťažba kôrovcových suchárov, no vďake dlhšie trvajúcemu suchu nie je cesta rozblatená a tie dve či tri mokrejšie miesta prechádzame v pohode. Z cesty nad samotou Zajacovci sa orientujeme v novom horizonte, ktorý tvoria vrcholy východnej časti Javorníkov.

Na zámerne kratšej vychádzke sa predpokladalo aj „stretnutie“ s černicami, no nakoniec to vypálilo tak, že ich bolo sotva toľko, aby sme si pripomenuli ich chuť.

Po vyjdení z lesa potom pokračujeme mimo cesty trávnatými porastmi s čoraz detailnejšími pohľadmi na Turzovku. Rýchlo strácame výšku až sa ocitáme na hlavnej ceste do Hlineného, kde čas do najbližších vlakových a autobusových spojov využívame na občerstvenie v príjemnom prostredí súkromnej reštaurácie.

Text Anton Opial
Foto Anton Opial a Mária Chomisteková

 

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!

 
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png