Poďte s nami - podujatia:

Pochod Slováckymi vinohrady

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
10. ročník Primátorského výstupu na Holý vrch. Tlačiť
1_na_holom_vrchu-m.jpgDňa 1. septembra usporiadal oddiel ŠKT Kysucké Nové Mesto v spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto 10. ročník už tradičného primátorského výstupu na Holý vrch v Kysuckej vrchovine. Holý vrch je najvyšším vrcholom v katastri Kysuckého Nového Mesta, má nadmorskú výšku 912 m a nachádza sa v hrebeni Stien.

Je to hlavný  vrcholový bod  tohto primátorského výstupu.
Už od rána bolo veľmi teplo, slniečko nás zavčasu riadne začalo smažiť a opekať. Na autobusovej  stanici v KNM,  pri zastávke do Dolného Vadičova sa začala zbierať pomerne veľká skupinka turistov. Nastupujeme do autobusu a o chvíľu už aj vystupujeme. Šľapať sme začali v Dolnom Vadičove asfaltovou cestou smerom ku chate pod Ľadonhorou niekedy atraktivnou chatou, kde sa dalo aj najesť a občerstviť sa. Konečne chatu už niekto opravuje a už nepôsobí dojmom starej schátralej budovy. Prostredie v tejto chatovej oblasti je veľmi pekné .Lúky krásne zakvitnuté samou rôznofarebnou kvetenou. Prichádzame k rozdvojke turistického chodníka, Zelená značka pokračuje v pravo smerom na Vyhliadku pod Stenami a My odbočujeme v ľavo, na žltú značku a začíname riadne prudko stúpať. Pred dotieravým horúcim slnkom nás už chráni tieň stromov, no aj tak je veľmi teplo a sparno. Začíname sa roztápať vo svojom vlastnom pote a šťave, no podmienka výstupu je – vydržať až na vrchol ! Pomerne strmým, miestami aj šmykľavým chodníkom dochádzame  do sedla pod Ľadonhorou, kde je turistický smerovník určujúci smer na Ľadonhoru a do KNM. Nakoľko mal poškodený klobúčik (alebo inač povedané striešku ) , aby bol smerovník aj zo smerovkami chránený pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, vyniesol som nový a za pomoci O.Tulca ho vymieňam , starý potom on znáša dole. Ostatní tiež postupne dochádzajú a počas krátkej prestávky sa tu všetci občerstvujú a doplňaju tekutiny vo výške 883,4mnm. Podaktorí sa tu prezliekajú nakoľko sú mokrí ako keby zmokli.  

Postupne pokračujeme smerom na Holý vrch. Tu nás už čakajú turisti - Galvánkovci ktorí tu išli cez Steny opačným smerom z KNM.  Tu sa spoločne zvítavame. T Bráciník každému zablahoželal k zdolaniu výstupu. Každému účastníkovi odovzdal pamätný list a malé občerstvenie a pozval ostatných na ďalšie turistické akcie. Samozrejme aj primátor mesta J Hartel ktorý tiež vystúpil na svoj vrchol sa neobišiel bez gratulácie a 10-tých hobľoch ako mimoriadny darček pri príležitosti 10-tého výročia výstupu. Tiež mal pre všetkých prichystané milé občerstvenie rôzne sladkosti - aj tekuté .Mali sme krásny výhľad na hrebeň M. Fatry. Niektorí aj opekajú slaninku a iné dobroty. Po dobrom oddychu a občerstvení ešte spoločné foto a pokračujeme ďalej po hrebeni Stien s postupným  klesaním až do Kysuckého Nového Mesta. Fotíme sa pri krásnych skalných vápencových útvaroch. Miestami chôdza pripomína prekážkový beh, nakoľko je popadané veľa  stromov. Prekonávať sa dajú len obchádzaním, preskakovaním, podliezaním , pomaly aj plazením.. Aspoň je humor a pekný zážitok. Opatrnosť ale aj tak bola na mieste. Keď sme zišli už do sedla pod Poľanou, zasa pri kríži doplňame tekutiny a ďakujeme Bohu za krásne počasie a za to že sa nikomu nič nestalo. Napokon už len klesajúcou zvážnicou a asfaltkou do Budatínskej Lehoty kde sme v pivárni  Na Posádke  ukončili akciu.
Aj napriek super moc špičkovému – teplému až gýčovému počasiu s akciou bolo všetkých asi 30-účastníkov spokojných , začo nám poďakoval na záver aj Primátor a my jemu. Veď sme si každý preverili svojú psychickú, tepelnú a fyzickú odolnosť.
Tešíme sa ďalší ročník  2018    

ŠKT KNM        
Teodor Bráciník

 
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png