Poďte s nami - podujatia:

Turistická akcia do Strážovských vrchov

Stretnutie turistov pri príležitosti pripomenutia si 100. rokov ČSR - 20.10.2018

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
Značkárska sezóna 2017 Tlačiť
znackarska_sezona_kysuce_2017_m.jpgRok 2017 sa blíži ku koncu a na záver sa zvykne hodnotiť uplynulý čas – pre nás turistov je to končiaca sa turistická sezóna. Rozoberajú sa zážitky a dojmy z jednotlivých akcií, tvoria sa plány na budúci rok.
Aj kysuckí značkári bilancujú svoje výkony počas uplynulej sezóny. Aj keď nie vždy počasie prialo tak, ako by sme si želali, podarilo sa nám obnoviť vyše 130 kilometrov značených trás v kysuckom regióne.

K tomu samozrejme patrila aj údržba na dvoch desiatkach smerovníkov, pričom viaceré z nich bolo nutné vymeniť za nové. Takisto to bolo so smerovými tabuľkami, kde tiež prebehla pomerne rozsiahla výmena poškodených tabuliek za nové. Z obnovených značených trás to boli nasledovné úseky:
Bystrická dolina: Nová Bystrica – Kýčera (modro značená trasa), Nová Bystrica – pod Brýzgalkou a Nová Bystrica – pod Vojenným, Stará Bystrica – Bobovec, rozhľadňa, Zborov nad Bystricu – pod Úpratiskami (žlto značené trasy).

Kysucká vrchovina: Radôstka – sedlo pod Poľanou, Pod Ľadonhorou – sedlo pod Ľadonhorou (žlto značené trasy), Radoľa – pod Kučerovkou (zeleno značená trasa), výstupová zeleno značená trasa na Vreteň z Kysuckého Nového Mesta.
Kysucké Beskydy: Markov - Čierne – Kykula, Krásno nad Kysucou – Kalinov vrch (zeleno značené trasy), Oščadnica – Javorské, Svrčinovec – na Črchli, Moravské – Vreščovské sedlo (žlto značené trasy).
Okolie Čierneho a Trojmedzia: Čierne zastávka – nad Čiernym (zeleno značená trasa), Čierne zastávka – Čierne Čadečka (modro značená trasa), Čierne Polesie – Čierne Čadečka (žlto značená trasa).
Okolie Turzovky a Makova: Makov Kopanice – Makov centrum, sedlo pod Hričovcom – nad Zápačou (modro značené trasy), Makov, Gašparík – chata Kmínek, (zeleno značená trasa), Vysoká nad Kysucou – Solíkovci, Makov Trojačka – Bumbálka, Vrchpredmier – Súľov, Zákopčie u Polievkov - Strakovci (žlto značené trasy).
Samozrejme okrem týchto trás boli na niektorých úsekoch ďalších značených trás dodatočne obnovené, a najmä doplnené chýbajúce značenie predovšetkým z dôvodu výrubov a kalamít. Patria tu niektoré úseky na trase Čadca – Javorské – Skalité, úsek trasy z ochodnických Belajok smerom na Chotárny kopec, úsek trasy z Dolného Vadičova smerom na Vyhliadku pod Ľadonhorou a niekoľko ďalších. Je potrebné pripomenúť aj obnovu niektorých úsekov lyžiarskych trás, najmä na Kysuckej lyžiarskej magistrále a napokon aj osadenie viacerých nových smerovníkov, najmä v okolí Oščadnice, Čadci a na Skríželnom v Kysuckej vrchovine.  
Po skončení sezóny môžeme povedať, že prevažná väčšina značených trás v regióne Kysúc prešla kompletnou obnovou, a tým sa turistické značenie dostáva postupne na čoraz vyššiu úroveň. Na ďalšiu sezónu nám ostáva ešte cca 70 km prevažne kratších trás, spolu s nimi prídu na rad aj trasy, ktoré neboli už dlhšie obnovované.  Zároveň plánujeme výmenu viacerých, pôvodne drevených smerovníkov, ktoré majú už svoje najlepšie roky za sebou, za nové kovové smerovníky.
Záverom chcem poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili a pomáhali počas týchto značkárskych prác. Boli to značkári Peter Kurka, Teodor Braciník, Ondrej Tulec, Marcel Čelko, Radoslav Čečotka a Stano Mrázik, plus naši noví značkári Vladimír Janík a Martin Kučerík. Ďalej to bol pomocný značkár Viliam Berger, naše pomocníčky Slávka Ďuranová, Anička Tužinčinová, Janka Lamošová a Božka Peťková. Poďakovanie patrí aj ostaným, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k zlepšeniu stavu turisticky značených trás na Kysuciach. Vďaka tomu sa pomaly, ale isto začína dostávať činnosť značkárov do povedomia aj širokej turistickej verejnosti. Tak dovidenia na najbližšom značkovaní!

Za kysuckých značkárov
Ing. Dušan Šrenkel

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!

 
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png