Poďte s nami - podujatia:

Turistická akcia do Strážovských vrchov

Stretnutie turistov pri príležitosti pripomenutia si 100. rokov ČSR - 20.10.2018

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
Koncoročná a Novoročná turistika 2017./2018. Tlačiť

Štefanský  Vreteň 2017.


Dňa 26.12.2017. usporiadal ŠKTKNM 36.r. Sv. Štefanského zimného výstupu na Vreteň - 819,9 mnm v Kysuckej Vrchovine.
Ráno od 8,00 do 9,30 hod. pri teplote okolo -2°C , sa vybralo z Radole od pivárne u Kultána 518 zaprezentovaných milovníkov prírody na 36. ročník - tradičného výstupu na Vreteň .Skutočný počet bol určite vyšší, nakoľko všetci ľudia sa na štarte nezapisujú .Prezentácia ma viac významov – spätná kontrola , celkový prehľad o účastníkoch a konečne aj ako dobrý podklad pre štatistiku. Počasie na toto ročné obdobie bolo opäť skúpe na sneh a vôbec nič nenasvedčovalo tomu, že ma kráľovať zima, skôr to vypadalo na jar. Bol mierný opar a hmla - sychravo, ale aspoň nepršalo a bolo trošku primrznuté. Štart bol ako obyčajne priebežný aby si turisti po trase vystupovali v určitých odstupoch a nezavadzali si. Niekomu to ale vyhovuje lebo si môže na chvíľu odpočinuť. Aj napriek tomu v určitých miestach to vypadalo ako kedysi v prvomájovom sprievode. Chodník bol šmykľavý a nepríjemný, k vrcholu bol už aj primrznutý a bolo už aj snehu ,ale len tak akurát na pošmyknutie a spadnutie na zadok. Tesne pod vrcholom turistov privítal turistický prístrešok a drevený kríž pri ktorom horelo množstvo sviečok za našich zosnulých priateľov a známych .Tu si ľudia na chvíľu oddychli, občerstvili sa teplým čajom a inými vianočnými dobrotami. Po príchode na vrchol sa hmla rozplynula , a keď že stromy zhodili svoj zelený šat, ukázali sa nám aj pekné výhľady na mesto, a čiastočne aj na okolie. Na vrchole sa účastníci zapísali do vrcholovej knihy návštev, navzájom si zagratuľovali. Bola tu veľmi príjemna nálada, každý usmiatý, spokojný ,radosť s výkonu a poďme sa zohriať dolu do obecného úradu v Radoli, lebo tu aj mierne pofukovalo. Niektorí zvolili späť trasu ku kaplnke na medzivretne , alebo aj po výstupovej trase. Postupne všetci účastníci zostúpili v pohode a poriadku do cieľa v Radoli do obecného úradu .Trasa merala približne 6km/450m prevýšenia, dosť náročná pre tých čo dožičili svojmu telu počas sviatkov dosť kalorií ,ale tu sa ich zbavili aspoň čiastočne.
Na obecnom úrade v Radoli každý účastník obdržal pamätný list, poharček a magnetku s logom výstupu, malé občerstvenie, okrem toho mnoho iných mimoriadných cien obdržali ďalší účastníci , napr. :

najmladší uč.:
Dršman B 1r.
Lašová M. 1,5r
Milová K 2-r.
               
najskôr narodeni úč .:
Naumová J. 79-r. KNM
Lukačová B. 76-r. KNM
Šimun J, 85-r. ŽA
Kučera R. 85-r. ŽA

najvzdialenejší uč.:
Lančiarič I - Kanada
Mciaxosh L - Anglicko
Brechemacherová G - Rakúsko
Otčenašova A a V - Nemecko

najvzdialenejší a najvernejší oddiel. 7-čl. oddiel - KST AHA Čierné

najpočetnejšia rodina Dubeňová – 13 -čl. Radoľa
Macova 11-čl.( KNM,BA,NL)
                                   
Ďalší účastnici s:

Plzne, Třinca, Č Tešína, Olomouca, Bratislavy, Brezna, Ružomberka, Trnavy, Terchovej, Lokce, Istebného , Nesluše, Krásna /Kysucou, Radôstky, KNM, Radole, a celého blízkeho okolia

Nutné poďakovať aj sponzorom vďaka ktorým táto akcia ma už svoje meno a je jednou z najvyhľadavanejších na severe Slovenska, o čom svedčí opäť pekný počet účastníkov a to 518 ľudí + nezaevidovaní.

Sponzori:
Sklenárstvo u Jakuba, Obec Radoľa, Pohostinstvo u Mičiana, Code s.r.o., Drogéria Bona, Stavbyt Radola, Tlačiareň Jánošík, Piváreň u Kultána, K&K s.r.o., Mestský úrad KNM, Občerstvenie Zásek, Hostinec u Pražačky, Marpal s.r.o., doall. s.r.o.

31.12.2017. Siľvestrovská Ľadonhora.


Na konci roku  na  Siľvestra sa turisti po celom Slovensku stretávajú na vrcholoch, ktoré  sú im blízke kde  počas celého roka zažili mnoho pekných , ale aj menej príjemných zážitkov , odkiaľ sa im naskytali očarujúce pohľady na našu krásnu prírodu , v krásnom ale aj horšom počasí, kde vaše srdce potešil nejeden fantastický východ slnka, ale aj západ , ale aj strieborné pohladenie mesiaca , alebo jemné kvapky drsnej studenej hmly, alebo krásne sa trblietajúci sneh a poriadná fujavica , ale čo je hlavné, že sa tu stretajú vždy turisti čo idú za krásami nášho čarovného Slovenska a jeho dobrými ľuďmi.
A tak aj posledný deň roka 2017 sa vybrali milovníci prírody na vrchol Ľadonhory 999mnm v Kysuckej vrchovine. Z KNM autobusom do Horného Vadičova – Kubaščikov. Šofér autobusu bol ochotný nás vyviesť až na vrchol , ale z opačnej strany Stien – beťár jeden. Od autobusovej zástavky sa vydalo viac ako 40. turistov na vrchol Ľadonhory cez Holý vrch, Steny až do Radole a KNM. Ráno bola teplota -4°C. Vietor nefúkal, ale bola hmla ale aj snehu asi 10-15cm. Čim sme vystúpili vyššie a vyššie snehu poskromne pribúdalo, miestami bol chodník zľadovately a bolo nutné zvýšiť pozornosť. Na vrchol šľapal každý podľa svojich síl, možnosti a nálady ,ale s úsmevom na tvári . Nakoniec sme všetci vystúpili na vrchol Ľadonhory kde sa podávali ruky, prialo sa všetko naj- naj- naj, aj, aj, aj, a ešte aj ó, jo  jój.., rodinam, priateľom a všetkým blízkym , ako aj veľa krásných zážitkov a hlavne šťastné návraty. Nikomu nevadilo že nie sú výhľady, že  pofukovalo,ale bolo tu veselo ako na námesti na hodoch. Nechýbalo ani šampanské a rôzne chuťovky a cukrovinky. Na vrchole bola nulová vyditeľnosť bola biela tma - hmla. Nemohli sme obdivovať okolité hrebene ,vrcholy a doliny. No príroda má vždy čo ponúknuť. Nafúkana a namrznutá hmla na konároch stromov vytvárala atmosféru krásnej ľadovej krajiny, no jedna radosť. Ešte na pamiatku par foto.  Potom sme sa rozišli viacerými smermi, ale najviac sa nás pobralo po hrebeni stien do KNM. Stretali sme ešte ďalších účastníkov ktorí išli na vrchol opačnou cestou a to z KNM.
Na Holom vrchu bola zástavka – mala občerstvovačka. Postupne  sme pokračovali hrebeňom Stien až na Poľanu, na malú lúku, počasie sa začalo pomaly vylepšovať a aj slniečko sa začalo vykukať spoza mrakov. Na tomto mieste tradične spievame slovenskú hymnu. Nakoľko bol s nami aj jeden čech - moravák , tak sme sa skúsili spoločne zaspievať po rokoch československú hyhnu ale moc nám to nešlo, slovenská časť nam išla lepšie. Postupne sme zišli do Budatinskej Lehoty , Radole, KNM a domov na oslavu Siľvestra.
Trasa merala okolo 13km /450m. Celková účasť bola okolo 50 ľudí.
Ďakujeme starému roku  2017 za krásne zážitky, zdravie, stretnutia a tešíme sa na nové v Novom roku 2018.

1.1.2018.  Novoročné stretnutie na tábore.


Keď že starý rok 2017 zostarol, musel odstúpiť a na jeho miesto bol vymenovaný s okamžitým nástupom na tron -  rok 2018. S nástupom Nového roku 2018. pondelok 1.1.2018. sa začala nová aktivita turistov , ale aj širokej verejnosti Novoročným stretnutím na treťom ročníku v Javorníkoch, na vrchole Tábora 697,4mnm.

Novoročné stretnutie milovníkov, záujemcov o prírodu a turistov sa  začalo spoločnou stretávkou na autobusovej stanici v KNM o 11,00 hod. Už na stanici si postupne želáme do Nového roku všetko najhoršie nech nás obchádza a všetko najlepšie nech sa na nás lepí a nech sa nám splnia všetky túžby a to hlavne veľa zdravia a pokoja. Po modrej turistickej značke okolo Kinex - KLF na vrchol Tábor ( 5km/344m ) a odtiaľ ľubovolnými trasami späť domov + ďalšie km naviac. Hoci Nový rok 2018 bolo ešte mláďa - mal ešte len pár hodín, to ľudí čo majú rady prírodu a aj napriek tomu že sa nevyspali do sýtosti a ružovučka , neodradilo ich sa do nej vybrať, do jej krásneho náručia. Je zamračené a teplota okolo -3°C.  Šľapalo sa dobre , pomaly a v pohode , bolo oblačno , taký šedý deň. Minimum snehu - len také malé fliačky až v lese , ale blata zato dosť aj keď miestami bolo čiastočne primrznuté. Postupne v malých skupinkách ale aj jednotlivci stúpali na vrchol 697,4mnm  k vrcholovému smerovníku Tábora a ku krásnej rozhľadni .Na jej vrchol vystúpili hádam všetci účastnici stretnutia odkiaľ sa nám ukázali obmedzené výhľady na celé okolie , ale také smutné, bez snehu .Betonová plocha pod rozhľadňou bola poriadne namrznutá roztapajucím sa snehom – bolo to hotové klzisko a tak sme sa tam pohybovali ako keby sme stáli po prvý krát na korčuliach. Niektorí  doniesli  konáre na oheň, pretože drevo je na vrchole už vyzbierané. Pri malom ohniku bolo celkom príjemne hoci nemrzlo. Atmosféra bola veľmi príjemná ešte vianočná  – stisky rúk, novoročné priania , úsmevy, šampanské .Novoročný výstup prilákal na vrchol okolo 100 ľudí . Novoročných turistov privital T Bráciník a zaželal všetkým do nového roku všetko najlepšie.
Na záver , veríme že tak ako krásne sa nám začal Nový rok 2018, tak sa nám bude dariť po celý rok v spokojnosti, radosti, zdraví, krásnych túr, vrcholov, dolín, krásnych stretnutí a  šťastných návratov.


 

Športklubturistiky- Kysucké Nové Mesto
Teodor Bráciník
 
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png