Poďte s nami - podujatia:

Pozvánka na 17.ročník Zamykania Kysuckej brány

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
51.Zimný zraz KST a stretnutie TOM Tlačiť
medzinarodny_zraz_turistov_m.jpg10.Medzinárodný zimný zraz turistov.
O zraze po zraze


Zimné zrazy turistov majú na Slovensku dlhoročnú tradíciu. V dňoch 25. – 28. januára 2018 sa v Oščadnici a jej okolí uskutočnil už 51. Zimný zraz Klubu Slovenských turistov a stretnutie turistických oddielov mládeže (TOM) a 10.Medzinárodný zimný zraz turistov. Podujatie bolo organizované pre široký okruh záujemcov z celého Slovenska i zahraničia (z Čiech a Poľska) o zimnú turistiku v zasneženej prírode Kysúc.

Niekoľko čísiel o zraze: počas troch dní sa spolu za prezentovalo rekordných  1507 turistov (plus 80 organizátorov) vo vekovom rozpätí od 3-ročných po takmer už 90-nikov; z Česka 85, z Poľska 56 a zo Slovenska 1366 účastníkov. Najpočetnejšou skupinou bol OKST Nižná na Orave v počte 63 turistov, v kategórii „mládež“ bolo 90 účastníkov, zimné táborenie využilo 18 otužilcov v dvanástich stanoch, o plynulý chod podujatia sa staral 80-členný organizačný štáb na čele s neskutočne starostlivým starostom obce Oščadnica, inžinierom Mariánom Plevkom.Z toho bolo 46 sprievodcov na všetkých 21 trasách zviditeľnených  oranžovými vestami, vedúci trás mali žlté, ktorých koordinoval predseda RRKST Čadca František Žabka.Najmladším účastníkom bol trojročný Daniel Fábry  z TOM Pov.Bystrica, najstarším účastníkom bol Ján Šimun zo Žiliny a najstaršou účastníčkou bola Oľga Kleinováz P.Bystrice.

Najnavštevovanejšia lyžiarska trasa bola L2 (Semeteš-Kamenité-Petránky – Kýčerka-Oščadnica,Píla, ktorú absolvovalo 339 bežkárov. Z peších trás bol najväčší záujem o P1 (okolie Oščadnice) a P4 (Veľká Rača). „Najturistickejším“ dňom bol podľa organizátorov piatok, keď skoro všetci turisti boli v teréne. Vysoká účasť a bezúrazový priebeh potvrdili dobrú vybavenosť a pripravenosť turistov na zimnú turistiku ako aj výbornú starostlivosť organizátorov o trasy a samotných turistov."

V mene RR KST Čadca by som sa ešte raz chcel čo najsrdečnejšie poďakovať za perfektné výkony všetkých organizátorov ako aj sprievodcov, ktorí odviedli na všetkých 21 trasách spoľahlivé výkony, ktoré  boli ocenené aj vďakou účastníkov zimného zrazu.Taktiež všetkým účastnikom tohto zrazu,že zavítali na Kysuce a svojou rekordnou účasťou potvrdili záujem turistov o zimné zrazy KST na Slovensku len je potrebné zabezpečiť organizátorov a vhodnú lokalitu.

Nasledujúci 11.MZZT bude organizovať český Rymařov v Jeseníkoch,organizátori si prevzali štafetu od starostu Oščadnice Ing.Mariána Plevku.52. Zimný zraz Klubu slovenských turistov a stretnutie TOM nemá zatiaľ organizátora, preto štafetu organizátorov od Kysučanov prevzal z rúk predsedu RRKST Čadca Františka Žabku predseda sekcie LT KST-Ing.Ľubomír Škumát.

František Žabka- predseda RRKST Čadca-Klubu turistov Kysúc.

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!

 
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png