Poďte s nami - podujatia:

Pozvánka na 17.ročník Zamykania Kysuckej brány

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
V Zborove nad Bystricou sa uskutočnilo 2. kolo Slovenského pohára v Turisticko - orientačnom behu Tlačiť
turisticko_orientacny_beh_zborov_m.jpg26. 5. 2018 sa uskutočnilo v Zborove nad Bystricou 2. kolo Slovenského pohára v Turisticko – orientačnom behu. Napriek tomu, že sa v tejto obci konalo toto vrcholové športové podujatie po prvý krát, organizátori sa s touto výzvou popasovali na výbornú a zaslúžia si veľkú pochvalu za dokonale pripravenú trať a skvelé zázemie pre pretekárov a rozhodcov. Týchto prestížnych pretekov sa zúčastnilo celkom 162 pretekárov, zo všetkých kútov Slovenska, Mnohí sa už v piatok ubytovali v miestnej základnej škole, kde bolo o ich pohodlie dobre postarané. Nečudo, že po vyhodnotení pretekov sa organizátorom pretekov dostalo od zúčastnených pretekárov množstvo pochvál a zaslúžený dlhotrvajúci potlesk.

Štart pretekov bol na futbalovom štadióne v Zborove nad Bystricou a trate bolo pripravené prevažne v lesnom teréne. Viedli v kopcoch nad cyklotrasou vedúcou z Krásna nad Kysucou do Novej Bystrice. Stavitelia trás mali sťažené podmienky, pretože hustého lesného porastu ubúda a tak postaviť dostatočne náročnú a dlhú trať, s viacerými azimutovými úsekmi, si vyžiadalo dôkladnú prípravu a preskúmanie terénu. Veľká vďaka preto patrí manželom Harnasovým, ktorí obetovali jednu nedeľu a priamo v teréne prešli spolu so staviteľmi trať a poradili vhodné miesta na prípravu rôznych súťažných disciplín. Keď prišiel ten dlho očakávaný deň, tak bolo všetko pripravené na štart. Že bola trať postavená rafinovane a zároveň dostatočne náročná, svedčí fakt, že na nej pohoreli aj veľkí favoriti. Mnohí nesledovali stužkami vyznačenú trať a v zápale boja prebehli jednu dôležitú disciplínu, ktorá ich vo viacerých prípadoch stála lepšie umiestnenie. Hlavu smútku môže mať domáca pretekárka Magdaléna Drábová, ktorá tak mohla získať vo svojej kategórií prvé miesto, ale aj druhá priečka v silnej konkurencii je výborné umiestnenie.

Pretekárov po úspešnom zdolaní všetkých deviatich súťažných disciplín čakal v cieli chutný kotlíkový guláš, ktorý s láskou pripravil prednosta miestneho obecného úradu Mgr. Marcel Kormanec. Po dôkladnom zrátaní všetkých trestných minút, prišlo k vyhodnoteniu jednotlivých kategórií.

Moderovania a vyhlasovania výsledkov sa ujal hlavný rozhodca Stanko Mrázik spolu s hlavnou organizátorkou Mgr. Jankou Harnasovou. Medaile a diplomy udeľoval spoluorganizátor súťaže, riaditeľ miestnej ZŠ PaedDr. Milan Križan. Vďaka štedrým darcom a sponzorom dostali víťazní pretekári hodnotné ceny, ktoré si dokonca mohli vybrať, čo sa stretlo s priaznivým ohlasom. Nakoniec však nikto neodchádzal s prázdnymi rukami, pretože sa dostalo pre všetkých nejaké praktické ceny útechy. Je naozaj pravda, že nikto neodchádzal domov porazený, pretože zdolať tak náročnú trať v lesnom teréne, si zaslúži uznanie a zároveň veľké poďakovanie tým, ktorí pretekárov dlhý čas pripravujú, nielen v školách a krúžkoch, ale veľa času trávia s nimi v prírode, čo je v dnešnej pretechnizovanej dobe náročná výzva. Všetci veríme, že z mnohých tých, ktorí v

Zborove nad Bystricou súťažili, budú raz vrcholoví športovci a budú nám robiť radosť doma aj v zahraničí na medzinárodných pretekoch. Poďakovanie patrí všetkým tým, ktorí sa akoukoľvek mierou pričinili o zdarný priebeh pretekov, či už rozhodcovia, stavitelia tratí, rodičia detí, sčítacia komisia, vedúci krúžkov, sponzori, vedenie a zamestnanci obce a zamestnanci základnej školy. Všetci môžu byť so svojím výkonom spokojní, pretože každá práca v prospech detí a mládeže má veľký význam pre ich ďalšie smerovanie, pri lepšom spoznávaní prírody a orientácii v teréne.

Najviac potešili žiacke kategórie, hlavne svojou bojovnosťou a veľkou účasťou, čo dáva dobrý prísľub do budúcnosti tejto súťaže. Potešili aj kysuckí pretekári, ktorí získali celkom 31, zo 42 možných medailí.

Výsledky súťaže:

Družstvá: 1. TOM Priatelia Kysúc, 2. TOM Tulák Čadca, 3. KST Námestovo

Jednotlivci - víťazi:

 • Najmladší žiaci: 1. Samuel Strišovský, TOM Tulák Čadca
 • Najmladšie žiačky: Veronika Vlčková, Tom Priatelia Kysúc
 • Mladší žiaci: Roderick Špiriak, TOM Priatelia Kysúc
 • Mladšie žiacky: Klaudia Kormanová, KST Námestovo
 • Starší žiaci: Matej Kubala, TOM Priatelia Kysúc
 • Staršie žiačky: Sára Šimeková, TOM Priatelia Kysúc
 • Mladší dorastenci: Frederik Devoša, ZŠ Bátovce
 • Mladšie dorastenky: Rebeca Špiriaková, TOM Priatelia Kysúc
 • Starší dorastenci: Filip Ďuriš, TOM Priatelia Kysúc
 • Staršie dorastenky: Sabína Bergerová, TOM Tulák Čadca
 • Muži A: Štefan Klein, TOM Sivec Košická Belá
 • Ženy A: Lucia Ševecová, TOM Salamander Košice
 • Muži B: Miroslav Zajac, TOM Priatelia Kysúc
 • Ženy B: Miroslava Mudriková, Turistický klub Turzovka

Mgr. Ján Chromík, hlavný staviteľ trate TOB

Autori fotografií: Ján Chromík a Gabo Horos

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!

 
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png