Poďte s nami - podujatia:

Pozvánka na 17.ročník Zamykania Kysuckej brány

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
Chodník v korunách stromov Tlačiť

bachledova_dolina_m.jpgĎalší z turistických poznávacích výletov organizovaných Klubom turistiky Vysoká nad Kysucou smeroval do Bachledovej doliny v pohorí Spišská Magura. V tomto známom lyžiarskom stredisku pribudla v jeseni minulého roku (29.9.2017) turistická atrakcia, prvá na Slovensku, Chodník v korunách stromov.

Podobné „adrenalínové chodníky“ už nemecká firma Erlebnis Akademie vybudovala v Nemecku, Dánsku a Česku (tri). Ten v Bachledovej doline má celkovú dĺžku 1234 m z ktorých 603 m má dĺžku chodník kľukatiaci sa medzi korunami smrekov 24 m nad zemou a 631 m šikmý chodník vo veži, ktorým vystúpite do 32 m výšky. Za toto dielo, ktorého predpokladaná ročná návštevnosť sa má pohybovať niekde okolo 700 000 návštevníkov, zaplatila akciová spoločnosť Chodník korunami stromov štyri milióny €.
Úmerný atraktívnosti, tejto turistickej atrakcie bol aj záujem o turistický výlet – v sobotu a nedeľu (2.a 3.6.2018)sa ho zúčastnilo 99 účastníkov (48 z Vysokej nad Kysucou). Pretrvávajúce obdobie teplého počasia sa svojimi výčinmi prejavilo aj počas týchto dvoch dní. V sobotu po polojasnom doobedí prišla náhla, síce krátka, ale silná búrka a zamračené poobedie s dažďovými prehánkami a naopak, daždivým nedeľným ránom kedy našťastie „rozhodla deviata“ a potom už nasledovalo pohodové polooblačné až oblačné počasie. Po oba dni si však účastníci mohli vychutnať nádherné výhľady najmä z vyhliadkovej veže Chodníka predovšetkým na hrebeň Belianskych Tatier s prečnievajúcimi vrcholkami vysokotatranských štítov. No sobotňajšie počasie umožnilo aj výhľady na Pieniny a poľský Beskid Sądecki a Gorce.
V nedeľu sme sa, vďaka počasiu, prešli aj časťou hrebeňa Spišskej Magury od Malej Polany cez Magurku do Ždiaru. Záver oboch dní sme si spestrili prehliadkou, aj keď len zvonku, dreveného rímskokatolíckeho kostola sv. Anny a národnej kultúrnej pamiatky Loveckého zámočku Hohenlohe, ktorý je v správe Kancelárie prezidenta SR, v Tatranskej Javorine. Pre tých, ktorí si ešte len plánujú návštevu tejto turistickej atrakcie odporúčam: zaparkovať v Bachledovej doline najneskôr do 11-tej hodiny. Z parkoviska počas tohto leta treba počítať s peším výstupom k hornej stanici novo budovanej lanovej dráhy dlhým 1,8 km s prevýšením takmer 300 m čo trvá cca 0:45-1:00 hod. Samotný pohyb po celej dĺžke chodníka je bezpečný a zvládnu ho aj predškoláci.

Text Anton Opial
Foto Anton Opial a Ján Chromík

 

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!

 
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png