Poďte s nami - podujatia:

Pozvánka na 17.ročník Zamykania Kysuckej brány

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
Letné turistické potulky seniorov I. Tlačiť

letne_tury_seniorov_1_cast_m.jpgTuristický spolok seniorov Kysúc napriek tomu, že nie je formálne založenou organizáciou, vstúpil od 18.6.2018 už do piateho roku svojej činnosti zameranej predovšetkým na aktívne využívanie voľného času formou nenáročných peších turistických výletov motivovaných poznávaním prírodných krás nielen na Slovensku, ale aj na susednej Morave a v Poľsku.

Na potulky sa vyberáme v strede týždňa. Väčšinou sú to utorky, alebo štvrtky a v tomto roku ich bolo už 27, z toho počas letných mesiacov 11. Všetky sa ich dodatočne pokúsim spomenúť v nasledujúcich riadkoch. Po, pre nás už náročnej, túre vo Vršatských bradlách nasleduje 31. mája 2018 „odpočinková“ prechádzka v Těšínskej pahorkatine západne od Českého Těšína (6 účastníkov). Extrémne skorý príchod leta tu avizujú zrelé čerešne i silno kvitnúce lipy. Napriek tomu že sa pohybujeme v malej nadmorskej výške výhľady na okolité beskydské hrebene „zospodu“ sú zas niečím novým. No vychutnávame si aj výhľady na predhorie Beskýd a severným smerom sa rozkladajúce najjužnejšie časti Stredopoľskej nížiny. Pre, pre nás nepriaznivý, časový rozpis návštev počas obeda sa musíme vzdať prehliadky archeoparku Podobora v Chotěbuzi a tak sa len na chvíľu zastavujeme v susedstve sa nachádzajúcej atrakcii Rybí dům. Po týždni vo štvrtok 7.6. mierime (17 účastníkov) opäť na Moravu – teraz však na kopce, kde sú našim cieľom turistické chaty v Beskydách. Dve z takmer dvadsiatky turistických chát v Moravsko-sliezskych Beskydách.

Za zastávky SAD Doubrava v Hornej Lomnej absolvujeme „rannú zahrievačku“ k chate Kamenitý postavenej na hlavnom hrebeni Těšínskych Beskýd juhozápadne od vrchu Kozubová. Po zvládnutí výšľapu využívame pohostinnosť chaty a akosi zabúdame na rýchlo plynúci čas. Cestou k chate Kozubová na 981 m vysokom vrchole podľa ktorého dostala meno máme možnosť ochutnať zrelé čučoriedky! A to je prosím začiatok júna! Cestou k chate sa nachádza kamenná kaplnka sv. Anny postavená v roku 1937, ktorej súčasťou je pristavaná 18 m vysoká rozhľadňa. Obsadzujeme lavičky pred kaplnkou a počas oddychu sa venujeme rozjímaniu a dokonca zaznie aj niekoľko mariánskych piesní. Po uvedomení si času, ktorý nám ostáva do plánovaného odchodu vlaku na Slovensko sa už nemáme čas ani zastaviť v chate a rezkým tempom začíname posledný úsek dnešnej trasy cez sedlo Pod Malou Kykulou do Horní Lomné, Pod Akáty, kde prichádzame štvrť hodiny pred odchodom autobusu. 13. júna sa vyberáme za krásami Banskej Štiavnice objednaným 30 miestnym autobusom v ktorom ostalo len jedno voľné miesto. Po príchode absolvujeme spoločnú prehliadku so sprievodcom a dlhší odpočinok po prechádzke mestom spájame s obedňajšou prestávkou.  

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
   Poobedie máme rezervované na návštevu banskoštiavnickej Kalvárie, z vrcholu ktorej sme odmenení peknými kruhovými a hlavne ďalekými výhľadmi. Pretože značnú časť tohto dňa zabralo cestovanie tam a späť začíname po zostupe cestu domov. Túto prerušujeme jeden a pol hodinovou zastávkou v najbohatšom stredovekom európskom meste v Kremnici. Náplň ďalších potuliek 20. júna je netradičná, čo má za následok len 9 účastníkov. Na tento deň sme si totiž objednali splav Váhu na raftových člnoch. Podarilo sa nám to až na druhý pokus, pretože práve v deň nášho prvého pokusu v polovici júla minulého roku začal platiť, po páde časti skalného brala pod hradom Strečno, uzáver štátnej cesty cez strečniansku úžinu. Tento rok však všetko prebehlo hladko a my sme si počas štyroch hodín, aj s prestávkou na opekačku pri Jánošíkove, vychutnávali netradičný, kysuckými turistami vcelku len ojedinele využívaný turistický presun a nové pohľady z perejnatej hladiny Váhu pretekajúceho Domašínskym meandrom.  
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
  Tí čo na túto dobrodružnú cestu nenabrali odvahu si budú musieť na podobný zážitok počkať do času kým príde na rad rieka Orava Po týždňovej pauze „zapríčinenej“ účasťou na šesťdňovom autobusovom výlete do Pobaltia a Fínska prichádzajú vo štvrtok 5. júla – na sviatok sv. Cyrila a Metoda na rad Javorníky – 19 účastníkov. Konkrétne hrebeň Vysokých Javorníkov spájajúci dve rekreačné strediská nachádzajúce sa na ich hrebeni – Kasárne a Kohútku. Rannú dopravu z Turzovky na Kasárne si zabezpečujeme opäť 30 miestnym autobusom , ktorý nás poobede po ukončení našej prechádzky javorníckym hrebeňom zase dopraví z Kohútky domov. Medzi týmito dvoma prevozmi si zo strediska Kasárne vychutnávame pekné výhľady na protiľahlé pásmo Moravsko sliezskych Beskýd aj časť Turzovskej vrchoviny a v hoteli Fran - kto rannú kávu a kto pivo. Po zdolaní najvyššieho vrcholu pohoria (Veľký Javorník 1071 m) nasleduje zážitková prechádzka napoly odlesneným javorníckym hrebeňom plná výhľadov na susednú Moravu aj pohľadov na početné skupiny zberačov čučoriedok. Druhá časť trasy od kóty Stratenec už viedla lesom, čo ale v konečnom hodnotení padlo vhod vzhľadom na vysokú teplotu vzduchu. Obsluha na hoteli Portáš „kmitala“ a tak čoskoro pokračujeme do cieľa našej cesty na Kohútke, kde sa práve koná stretnutie Ľudí dobrej vôle z oboch strán štátnej hranice.

 
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png