Poďte s nami - podujatia:

Pozvánka na 17.ročník Zamykania Kysuckej brány

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
Seniori na turistike vo Vysokých Tatrách Tlačiť
seniori_vysoke_tatry_m.jpgPredpoveď babieho leta a skutočnosť, že sme v tomto roku ešte „nepotulkovali“ vo Vysokých Tatrách vylákala členov Turistického klubu seniorov do týchto končín. Cieľom bolo „nenáročné“ Predné Solisko.

Ráno si zo Štrbského Plesa uľahčujeme „výstup“ k Chate pod Soliskom sedačkovou lanovkou. Terasu chaty využívame na občerstvenie a potom sa vyberáme nahor. Údaj na turistickom smerovníku informuje, že výstup trvá 1:00 hodinu. Za uvedenú dobu to nakoniec zvládame všetci 13-ti. Odmena vynaložená za námahu, ktorú si výstup vo vysokohorskom teréne vyžiadal však bola adekvátna vo forme perfektných ďalekých výhľadov. Orientácia v morí kopcov pri pohľade na Nízke Tatry a pohoria na ne nadväzujúce juhozápadným až západným smerom nám ešte problémy nerobila, no z oparu sa predierajúce horstvá juhovýchodným a východným smerom už boli len špekuláciami. Darmo, potrebovalo by to viacej aktívnej orientácie aj na túto časť našej vlasti. Zostup k chate bol vo všeobecnosti ľahší ako sme predpokladali pri ceste hore. Pri chate si dovolíme dlhšiu prestávku a potom schádzame po zjazdovkách k mostíkom a od nich neznačeným chodníčkom priamo do Areálu snov . Po bežeckých tratiach zamierime k Štrbskému plesu, ktoré obchádzame cestičkou po východnom brehu. Summit prezidentov krajín Vyšegrádskej štvorky, ktorý sa dnes koná na Štrbskom Plese, nám potvrdí skupinka ochrankárov pri hoteli Patria aj policajné autá až na brehu Štrbského plesa. Vďaka počasiu a atraktívnym výhľadom z Predného Soliska hodnotíme tento deň ako vydarený aj napriek tomu, že SC Pendolíno, ktorým cestujeme do Čadce, má takmer hodinové meškanie.

Text a foto Anton Opial

 

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!

 

 

 
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png