Poďte s nami - podujatia:

Pozvánka na 17.ročník Zamykania Kysuckej brány

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
Turisti Česka a Slovenska si pri Masarykovej chate na Beskyde pripomenuli históriu Tlačiť
stretnutieturistovm.jpgPred štyrmi rokmi - 28.9.2014 bol pri Masarykovej chate na Beskyde v rámci osláv 90. výročia postavenia chaty obnovený Stĺp česko-slovenskej vzájomnosti, ktorý vyhotovil neprofesionálny umelecký rezbár pán Jozef Šimek z Makova. Toto miesto pred niekoľkými dňami zažilo "Stretnutie turistov a priateľov turistiky Ćeska a Slovenska" s cieľom pripomenúť si 100 rokov vzniku Československej republiky. V sobotu 20. októbra 2018 už od rána prichádzali turisti na miesto spoločného stretnutia z celého bývalého Československa.
Pri Masarykovej chate rozvoniaval guláš, opekali sa špekáčiky, do spevu aj tanca hrala Muzička spod Grúňa a Spevácka skupina Makovský prameň, aby sa spoločne stretli, porozprávali o svojich turistických podujatiach a naplánovali si nové spoločné akcie. Turisti si mohli do svojich wanderbuchov obtlačiť pečiatku podujatia, získať jedinečnú magnetku pripravenú špeciálne pre túto akciu a obec Makov zabezpečila množstvo turistických suvenírov pre všetky vekové kategórie.
Pred 13-tou hodinou sa presunuli ku miestu, kde stála pôvodná Masarykova chata, ktorá v roku 1952 vyhorela.
Pripomenutie 100 rokov vzniku Československa začalo spievaním českej a slovenskej hymny účastníkmi podujatia. Následne všetkých zúčastnených privítali zástupcovia obecných samospráv, starosta obce Makov - Ing. Martin Pavlík  a starosta obce Hutisko-Solanec Ing. Vladimír Petružela.
Za Klub českých turistov na akciu prišli: Jan Havelka - čestný predseda , Ing Rostislav Kašovský - člen výkonného výboru , Ing. Břetislav Boháč - predseda KČT oblast Moravskoslezská, Mgr. Jan Sládek - člen programové rady KČT oblast Moravskoslezská  a člen Rady síne slávy . Za Klub slovenských turistov sa akcie zúčastnili: Ing. Dušan Valúch - generálny sekretár , Vladimír Gábriš - člen výkonného výboru , František Žabka - predseda RR KST Čadca. V krátkych príhovoroch všetci pripomenuli spoluprácu na poli turistiky v minulosti, súčasnosti a aj v budúcnosti, poďakovali za zorganizovanie takéhoto spoločného stretnutia a navrhli, aby sa stretnutie stálo pravidelným na tomto mieste každé dva roky. Za spoločného spevu pesničky Beskyde, beskyde spoločne zapálili Vatru priateľstva Viera Byczanská - predseda KČT Třinec a Vladimír Pekár - predseda 1. ŠK KST Turzovka, ktorí túto akciu vymysleli a zorganizovali. Aj keď počasie sa práve v tento deň začalo obliekať do svojich jesenných šiat, zostali ešte mnohí turisti a spoločne si posedeli v teple Masarykovej chaty.

text: Vladimír Pekár
fotografie: KČT Třinec a Břetislav Boháč
 
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!

 

 
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png