Poďte s nami - podujatia:

Pozvánka na 17.ročník Zamykania Kysuckej brány

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
Ukončenia letnej turistickej sezóny na Vojtovom vrchu – 12. Ročník Tlačiť
ukoncenie_turistickej_sezony.jpgV nedeľu 14.10. 2018 kysuckí turisti symbolicky ukončili ďalší ročník letnej turistickej sezóny. Na Vojtovom vrchu 840 m.n.m. sa za ideálneho slnečného počasia zišlo okolo 120 turistov zo širokého okolia a rôznych vekových kategórií. Niektoré turistické páry sa prišli popýšiť už tradične so svojimi najmenšími ratolesťami, ktorých bolo tohto roku zasa mimoriadne veľa.

Taktiež veľká skupinka detí z Čadce pod vedením Gabriela Horousa.Peší turisti, ako aj cykloturisti sa po skupinkách, ale aj jednotlivo schádzali na vrchole zo všetkých strán. Najviac, okolo 50 ich prišlo z K N M a tí absolvovali trasu cez Kýčeru z Oščadnice. Ďalší prišli z Krásna nad Kysucou pod vedením E.Chilého, taktiež skupina z Ochodnice vedená B.Podpleským .Ďalej tu boli turisti z Rakovej, Krásna a Nesluše odkiaľ bolo tiež hojné zastúpenie. Na lúke pod Vojtovým vrchom pri studni čakalo občerstvenie . Čadčania sa taktiež postarali o turistickú vatru na opekanie slaninky alebo špekačiek, ktoré mnohokrát tvoria základ turistického obeda a ani v tento deň tomu nebolo inak za čo im patrí poďakovanie.

Účastníkom podujatia sa prihovoril predseda RRKST Čadca F.Žabka, ktorý všetkých srdečne privítal a odovzdal pozdrav od nestora kysuckej turistiky M.Tomana,ktorý sa nemohol na tomto našom stretnutí zúčastniť.Potom všetkých oboznámil s dosiahnutými  vynikajúcimi výsledkami v Turistickom orientačnom behu(PTZ) počas roka a taktiež s organizáciou 10.Medzinárodného zimného zrazu KST v Oščadnici za ktorú boli sprievodcovia ocenení Ďakovnými listami od KST. Ďalšie informácie sa týkali akcií, ktoré sa v tomto roku ešte uskutočnia a taktiež pozval všetkých na Stretnutie turistov a priateľov turistiky Česka a Slovenska v sobotu 20.10.2018 pri Masarykovej chate na Beskyde. Po spoločnej fotografii pri žiariacom slniečku sa rozprúdili debaty medzi turistami, ktorí sa dlhšie nevideli a chystali plány na ďalšie pekné akcie, nielen na Kysuciach, ale aj v iných kútoch Slovenska.

Nálada bola ako vždy vynikajúca. Účastníci akcie obdržali pamätný list s pečiatkami do svojich záznamníkov. Postupom času sa všetci začali rozchádzať do svojich domovov po rôznych trasách aby sa ešte potešili výhľadmi na okolité vrchy a krásou jesennej prírody,ktorá žiarila všetkými farbami. Tí ktorí neprišli mohli iba ľutovať, že ostali doma lebo bolo ideálne počasie, ktoré nám počas celého dňa prialo. Tohto roku boli aj panoramatické výhľady na hrebeň Malej Fatry a preto nikto neodchádzal zo spoločného stretnutia sklamaný a teší na 13. ročník. Všetci majú ešte stále šancu pridať sa do stále sa rozrastajúceho kolektívu Klubu turistov Kysúc kde sa blížime k číslu 800 turistov a využiť stále širšiu ponuku rôznych turistických akcií už 14 kysuckých turistických oddielov na ktorých sú vítaní všetci aj neorganizovaní obdivovatelia krás našej prírody. Medzi najbližšie akcie patrí pri príležitosti 105 rokov od narodenia Viliama Galvánka stretnutie pri rozhľadni na Marťakovskom kopci 3.novembra kde budú turisti prichádzať práve po chodníku Viliama Galvánka, ktorý začína v Kys.N.Meste a končí v Zákopčí. Ďalej to bude tradičné „Zamykanie Kysuckej brány“ spojené so symbolickým zamykaním na vrchole Brodnianky, v sobotu 17.novembra pod patronátom turistov z KNM a bude to už 17. ročník. František Žabka, predseda RR KST Čadca 

 

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!

 

 
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png