Poďte s nami - podujatia:

Turistická akcia do Strážovských vrchov

Stretnutie turistov pri príležitosti pripomenutia si 100. rokov ČSR - 20.10.2018

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
1.1.2017. Novoročný výstup na Tábor
vystup_na_tabor_m.jpgSkončil starý rok 2016 a hneď s príchodom Nového roku 2017 - nedeľa 1.1. sa začala aktivita turistov , ale aj širokej verejnosti prvým novoročným výstupom a stretnutím na druhom ročníku v Javorníkoch na vrchole Tábora 697,4mnm.
Celý článok...
 
31.12.2016. Silvestrovský výstup na Ľadonhoru.

vystup_na_ladonhoru_m.jpgNa konci roku 2016 – na  Silvestra sa turisti z KNM a okolia rady stretávajú na vrcholoch, na ktorých  sa počas celého roka stretávali a spoločne na nich zažili mnoho pekných , ale aj menej príjemných zážitkov, odkiaľ sa im naskytali ojedinelé pohľady na našu krásnu prírodu , v krásnom ale aj horšom počasí, kde vaše srdce potešil nejeden fantastický východ slnka, ale aj západ , ale aj strieborné pohladenie mesiaca , alebo jemné kvapky drsnej studenej hmly, ale čo je hlavné, že sa tu stretajú vždy dobrí ľudia rôzného veku, pohlavia, vyznania a všetci idu za krásami nášho čarovného Slovenska a jeho dobrými ľuďmi.

 

Celý článok...
 
35.r. – Svätoštefanského zimného výstupu na Vreteň 2016
vystup_na_vreten_m.jpgDňa 26.12.2016. usporiadal ŠKTKNM 35.r. Sv.Štefanského zimného výstupu na Vreteň - 819,9 mnm v Kysuckej Vrchovine.
V skore ráno od 8,00 do 9,30 hod. pri teplote okolo +4°C , sa vybralo z Radole od pivárne u Kultána 331 zaprezentovaných účastníkov na 35. ročník - tradičného výstupu na Vreteň.Skutočný počet bol okolo 400 ľudí. Počasie na toto ročné obdobie bolo nepriaznivé a vôbec nič nenasvedčovalo tomu, že sa práve ujala vlády pani Zima.
Celý článok...
 
Novoročný výstup na Veľký Polom
novorocny_vystup_na_velky_polom_m.jpgZišiel sa rok s rokom a Turistickému klubu Polom Raková sa opäť podarilo usporiadať na Nový rok už tradičnú turistickú akciu na vysokej organizačnej úrovni. V nedeľu 1.1.2017 sa pred Nákupným strediskom v Rakovej kopilo množstvo turistov zo širokého okolia, ktorí čakali na odvoz do Rakovej, Korcháňa, aby sa zúčastnili Novoročného výstupu na Veľký Polom, 1067 m vysokého hraničného vrcholu Moravskoslovenských Beskýd. Pripravené vozidlo všetkých záujemcov bezplatne vyviezlo až ku kostolu na Korcháň a odtiaľ už všetci pokračovali po vlastných sledujúc modrú turistickú značku, až na vrchol V. Polomu. Snehu bolo tento rok viacej, ako posledné roky a tak príroda okolo bola pekne odetá do bieleho rúcha.
Celý článok...
 
Štefansky výstup na Veľký Vreteň
velky_vreten_m.jpgO tom že má Štefanský výstup na Veľký Vreteň svoju tradíciu, svedčí fakt, že na jeho 35. ročníku bolo zaregistrovaných 331 účastníkov. Počet účastníkov ovplyvnil dlhotrvajúci nočný dážď, ktorý mnohých odradil. Ich obavy však boli zbytočné pretože terén bol schodný a nie viac nebezpečný, ako po iné roky. Samozrejme počet turistov bolo omnoho vyšší, pretože nie všetci prišli na miesto štartu v Radoli u Kultána a zaregistrovali sa. Výstupové trasy na Veľký Vreteň totiž smerovali z rôznych smerov. Väčšina si však zvolila najpoužívanejšiu trasu turistickým značeným chodníkom cez obec Radoľa, až na vrchol Veľkého Vretena.

 

Celý článok...
 
Bystrická magistrála
javornicka_magistrala.jpgBystrická magistrála Vás pozýva na upravenú bežkársku stopu. Vzhľadom na priaznivé počasie je bežecká stopa pripravená na celom území cyklotrasy od Krásna nad Kysucou až po Novú Bystricu. Bystrická magistrála vedie z Krásna nad Kysucou cez Zborov nad Bystricou, Klubinu, Starú Bystricu až po Novú Bystricu.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 103 - 108 z 116
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png