Poďte s nami - podujatia:

Za turistikou do Hontu

AV Sliezske Beskydy - Skrzyczne

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku


 
Ľadové plochy na Kysuciach

ladove_plochy_na_kysuciach.jpgStará Bystrica

Klzisko u Šimáškov je pripravené a pozývame všetkých, aby si ho prišli vyskúšať. Posledné detaily dolaďuje bývalý slovenský futbalový reprezentant Ľubo Faktor a pracovník obce Stará Bystrica Juraj Brisuda. A ešte jedno pravidlo: Do 17tej majú prednosť korčuliari, po 17tej hokejisti. Klzisko bude fungovať aj pri umelom osvetlení, takže ho môžete používať do neskorého večera ⛄️

 

Celý článok...
 
Pri základnej škole Vysoká nad Kysucou je opäť prírodná ľadová plocha
ladova_plocha_vysoka_m.jpgPri základnej škole je opäť prírodná ľadová plocha, ktorú vytvorili členovia DHZ Vysoká nad Kysucou spoločne s pracovníkmi obce a dobrovoľníkmi pri našej základnej škole. Už s príchodom prvých mrazíkov vo štvrtok 15. decembra 2016 začal správca športovísk pri Základnej škole s materskou školou Ján Varecha spoločne s členmi DHZ Vysoká nad Kysucou, oboma školníkmi, dobrovoľníkmi a zamestnancami obce Vysoká nad Kysucou s prácami, ktorých jasným cieľom bolo vytvoriť prírodnú ľadovú plochu pre korčuľovanie.
Celý článok...
 
Vianočné trhy v Olomouci
olomoucm.jpgOlomouc – mesto v srdci Moravy ležiace na sútoku riek Moravy a Bystřice, obklopené úrodným Hornomoravským úvalom, ktoré patrilo od počiatku Českého kniežatstva medzi najvýznamnejšie české kráľovské mestá a dnes je s viac ako 100 000 obyvateľmi 6. najväčším mestom Českej republiky, bolo cieľom posledného z tohtoročných turistických výletov, ktoré počas roka organizoval Klub turistiky Vysoká nad Kysucou.
Motívom usporiadania výletu v predvianočnom období boli vyhlásené olomoucké vianočné trhy.
Celý článok...
 
Staré Hamry – Klokočov
starehamrem.jpgEšte podľa utorkových predpovedí malo byť štvrtkové (24.11.) počasie jasné až polojasné. Susedia z poza moravskej hranice majú jednu ľudovú múdrosť: „I mistr tesař prý se někdy utne“. Naši meteorológovia nie sú však úzkoprsí a preto sa neutínajú len „někdy“. Nakoniec to ale bolo fajn. Síce zamračené nízkou oblačnosťou, ale teplota niekde k plus desiatim stupňom a vietor len slabý – čo je na pohodovú turistiku treba viac? Peknú lokalitu. A tú sme mali.
Celý článok...
 
Výstup na chatu Kmínek

chata_kminek_m.jpgTohtoročná jeseň akosi nepriala slnečnému počasiu. Veľká časť októbrových, aj novembrových víkendov sa niesla v znamení zamračenej oblohy, mnohokrát s dažďom či prehánkami, niekedy aj snehovými. Po niekoľkých turistických akciách s práve spomínaným počasím sme dúfali, že plánovaný výstup na chatu Kmínek, konajúci sa 20. novembra 2016, ktorý organizoval Športklub turistiky Kysucké Nové Mesto, vyjde v ako-tak priaznivom počasí.

Celý článok...
 
Záver letnej turistickej sezóny
vojtovvrchm.jpgKeď sa v nedeľu 16.10.2016 vydali turisti na Vojtov vrch, aby spoločne oslávili záver letnej turistickej sezóny, tak počasie im vôbec nehralo do karát. Po nočnom daždi bol terén blatistý, ale čo bolo horšie, po ceste ich sprevádzala hustá hmla. Nádej, že po výstupe do vyšších horských polôh sa hmla vytratí, alebo klesne do dolín, sa turisti nedočkali. Ani nepríjemné hmlisté počasie však turistov neodradilo a na vrchole Vojtovho vrchu prišlo viac ako 150 turistov, ktorí si tu tradične pri zapálenej vatre opekali slaninku, špekáčiky, či iné domáce dobroty.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 103 - 108 z 109
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png