Poďte s nami - podujatia:

Pozvánka na 17.ročník Zamykania Kysuckej brány

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
Štefansky výstup na Veľký Vreteň
velky_vreten_m.jpgO tom že má Štefanský výstup na Veľký Vreteň svoju tradíciu, svedčí fakt, že na jeho 35. ročníku bolo zaregistrovaných 331 účastníkov. Počet účastníkov ovplyvnil dlhotrvajúci nočný dážď, ktorý mnohých odradil. Ich obavy však boli zbytočné pretože terén bol schodný a nie viac nebezpečný, ako po iné roky. Samozrejme počet turistov bolo omnoho vyšší, pretože nie všetci prišli na miesto štartu v Radoli u Kultána a zaregistrovali sa. Výstupové trasy na Veľký Vreteň totiž smerovali z rôznych smerov. Väčšina si však zvolila najpoužívanejšiu trasu turistickým značeným chodníkom cez obec Radoľa, až na vrchol Veľkého Vretena.

 

Celý článok...
 
Bystrická magistrála
javornicka_magistrala.jpgBystrická magistrála Vás pozýva na upravenú bežkársku stopu. Vzhľadom na priaznivé počasie je bežecká stopa pripravená na celom území cyklotrasy od Krásna nad Kysucou až po Novú Bystricu. Bystrická magistrála vedie z Krásna nad Kysucou cez Zborov nad Bystricou, Klubinu, Starú Bystricu až po Novú Bystricu.
Celý článok...
 
Beskydsko – Javornícka lyžiarska bežecká magistrála
http://www.turistika.e-kysuce.sk/modules/FCKeditor/upload/Image/bezkybeskydy04.jpgUž od januára 2012 môžeme využívať Beskydsko - Javornícku lyžiarsku bežecká magistrálu. Žilinský samosprávny kraj týmto napomohol vytvoriť podmienky pre realizovanie zimného lyžiarskeho bežeckého športu v oblasti pohorí Vysokých Javorníkov a Turzovskej vrchoviny na strojovo upravovaných tratiach.
Trasu tvorí hrebeňové spojenie lokality na hranici s ČR - Makov Bumbálka a pokračuje v pohorí Vysokých Javorníkov po lokalitu Čadca - Husárik. Dĺžka tejto trasy je asi 54 km.

Celý článok...
 
Ľadové plochy na Kysuciach

ladove_plochy_na_kysuciach.jpgStará Bystrica

Klzisko u Šimáškov je pripravené a pozývame všetkých, aby si ho prišli vyskúšať. Posledné detaily dolaďuje bývalý slovenský futbalový reprezentant Ľubo Faktor a pracovník obce Stará Bystrica Juraj Brisuda. A ešte jedno pravidlo: Do 17tej majú prednosť korčuliari, po 17tej hokejisti. Klzisko bude fungovať aj pri umelom osvetlení, takže ho môžete používať do neskorého večera ⛄️

 

Celý článok...
 
Pri základnej škole Vysoká nad Kysucou je opäť prírodná ľadová plocha
ladova_plocha_vysoka_m.jpgPri základnej škole je opäť prírodná ľadová plocha, ktorú vytvorili členovia DHZ Vysoká nad Kysucou spoločne s pracovníkmi obce a dobrovoľníkmi pri našej základnej škole. Už s príchodom prvých mrazíkov vo štvrtok 15. decembra 2016 začal správca športovísk pri Základnej škole s materskou školou Ján Varecha spoločne s členmi DHZ Vysoká nad Kysucou, oboma školníkmi, dobrovoľníkmi a zamestnancami obce Vysoká nad Kysucou s prácami, ktorých jasným cieľom bolo vytvoriť prírodnú ľadovú plochu pre korčuľovanie.
Celý článok...
 
Vianočné trhy v Olomouci
olomoucm.jpgOlomouc – mesto v srdci Moravy ležiace na sútoku riek Moravy a Bystřice, obklopené úrodným Hornomoravským úvalom, ktoré patrilo od počiatku Českého kniežatstva medzi najvýznamnejšie české kráľovské mestá a dnes je s viac ako 100 000 obyvateľmi 6. najväčším mestom Českej republiky, bolo cieľom posledného z tohtoročných turistických výletov, ktoré počas roka organizoval Klub turistiky Vysoká nad Kysucou.
Motívom usporiadania výletu v predvianočnom období boli vyhlásené olomoucké vianočné trhy.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 109 - 114 z 118
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png