Poďte s nami - podujatia:

5. Legionářsky marš - 29.7.2017 sobota

Matejové krpce ( O kyrpce Macieja) - sobota 5.8.2017

Západné Čechy

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2017

Kultúrne a športové akcie na Jablunkovsku

 
Potulky po Hrubom Buku

hruby_buk_m.jpgTáto miestna časť obce Klokočov sa nachádza v podcelku Turzovskej vrchoviny Kornická brázda. Tvorí ju viacero samôt a osád, roztrúsených po oboch stranách horného toku 10,3 km  dlhej riečky Olešnianky, v najvýchodnejšej časti katastra.
Spoznať túto časť Klokočova sa rozhodli turisti seniori, na svojej už 11-tej tohtoročnej potulke, v stredu 12.4.2017. Po príchode autobusov zo Staškova a Klokočova  sa stretávame štrnásti pri predajni potravín. Odchod musí počkať pokiaľ časť kolektívu nedopije rannú kávičku, ktorú im pripravila ochotná pani vedúca z potravín.

 

Celý článok...
 
Okolo Vysokej 797 m
okolo_vysokej_m.jpgNájsť ranné autobusové spoje prechádzajúce cez zastávku Motorest v Podvysokej v približne rovnakom čase z Makova do Čadce a z Čadce do Turzovky nebol až taký veľký problém a tak sa tam stretávame krátko po 07.40 hod. Rodinné záležitosti, rôzne povinnosti aj termíny lekárskych prehliadok sú dôvodmi, že sa dnes na seniorské potulky vyberá „len“ 9 účastníkov. V pláne je prechádzka osadami a samotami Zákopčia roztrúsenými po južných svahoch Vysokej 797 m – vrchu, ktorý dal v čase osídľovania Kysúc základ názvu obci vznikajúcej na jeho severnom úpätí – Podvysoká. (V roku 1648 Nowa dedyna Pod Wysoku, 1658 Podwysoka, 1696 Podviszoka, 1919 dodnes Podvysoká).
Celý článok...
 
Za kultúrou a poznaním do Bielych Karpát
biele_karpaty_m.jpgPo tohtoročnej zime, ktorá bola taká, ako sa patrí, isto padnú vhod prvé kroky v jarnej prírode. Aj táto skutočnosť prispela k tomu, že sa 26. marca 2017 v skoré ráno zišlo zo 10 našich turistov na železničnej stanici v Kysuckom Novom Meste. Vzhľadom na posun hodiniek na letný čas muselo byť vstávanie dosť kruté. Niektorí z nás preto deficit spánku doháňajú počas cestovania vlakom. Ale, čo neurobíme pre naše odhodlanie spoznávať pre mnohých neznáme lokality v Bielych Karpatoch?
Celý článok...
 
Dva dni na Južnej Morave
palava46.jpgPri vyslovení pojmu južná Morava si obyčajne každý ako prvé predstaví víno. A každý, kto tak urobí, má pravdu. Tieto dva pojmy patria neodmysliteľne k sebe. Dolnomoravský úval,  ako jeden z najsevernejších výbežkov Viedenskej panvy, je oblasť s najvyššou ročnou priemernou teplotou (9,5°C) a zároveň s najvyšším počtom hodín slnečného svitu ročne (1715) v celej Českej republike. Takéto podmienky vínu vyhovujú a vedel to aj slávny Galileo Galilei, keď povedal: „Víno je slnečná žiara, ktorú udržuje pohromade voda“.    
Témou turistického výletu zorganizovaného Klubom turistiky Vysoká nad Kysucou v posledný marcový víkend (25.-26.3.2017) však nebolo víno, ale mandle a poznávanie prírodných krás a histórie tohto regiónu.
Celý článok...
 
Potulky po známych chodníkoch
bumbalka_m.jpgNa deviatu tohtoročnú seniorskú potulku sme sa vybrali na trasu z Bumbálky na Nižný Kelčov. Rozhodli sme sa prejsť aj miestami, ktoré už každý z nás prešiel. Zo železničnej stanice Makov máme na Bumbálku vďaka „známostiam“ zabezpečený odvoz mikrobusom. Prevoz realizujeme na dva krát  – je nás celkom 15. V pláne síce bolo začať trasu až z Třeštíka, vybavené boli aj kľúče od rozhľadne Sůkenická, ale pri počasí s nízkou oblačnosťou, ktoré panovalo,  sme od tejto varianty upustili.
Celý článok...
 
„Wisle“ neprialo počasie
wisle_neprialo_pocasie.jpgÚčastníkov 14. ročníka turistickej akcie Ku prameňom Wisly, ktorú organizuje je PTTK Wisla, počas 14. ročníka konaného 18. marca 2017 nemilo prekvapil náhly zvrat počasia z piatka na sobotu.
Už počas rannej cesty autobusom do dedinky Nýdek, neďaleko Třinca, musel náš vodič používať stierače. Po vystúpení z autobusu sú hneď v permanencii pláštenky a dáždniky. Postupne ako po prekročení Horského potoka začíname červenej značke naberať výšku smerom k najvyššiemu bodu českej časti Sliezských Beskýd -  995 m vysokej Veľkej Čantoryji, sa dážď pomaly začína meniť na sneženie. Od asi 500 metrovej nadmorskej výšky je to už len sneženie. Ťažko povedať, či to bolo turistom dané, alebo si postupne vypestovali vlastnosť nájsť aj v zlom niečo dobré, no svorne si pochvaľujeme, že je to lepšie, ako keby pršalo. Po 2,5 hodinách stáleho stúpania prichádzame k horskej chate Čantoryje. Tí výkonnostne lepší tam boli skôr a preto našli chatu ešte zatvorenú.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 19 - 24 z 52
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2017m.pngOdznak 100 jarných kilometrov 2017 - 61. ročník

Opäť je tu pre všetkých turistov nová turistická sezóna a s ňou aj ďalší ročník akcie "100 JARNÝCH KILOMETROV". Už šesťdesiaty prvý rok nás turistov v jarnom období sprevádza "Odznak 100 jarných kilometrov".
Po jubilejnom odznaku tento rok prinášame odznak podobný tomu z pred dvoch rokov.
Tohtoročná zima bola (a na mnohých miestach ešte je) po dlhšom čase  taká ako mala byť - ale nesmieme zabudnúť, že už o necelý mesiac sa v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.    viac info >>

 
Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   
Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 
coop-cadca.jpg

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png