Poďte s nami - podujatia:

5. Legionářsky marš - 29.7.2017 sobota

Matejové krpce ( O kyrpce Macieja) - sobota 5.8.2017

Západné Čechy

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2017

Kultúrne a športové akcie na Jablunkovsku

 
Trojkráľový výstup na Kamenité – 13. ročník

vystup_na_kamenite_m.jpgPredpovede meteorológov strašili obyvateľov Kysúc pred silnými mrazmi a z tohto dôvodu nedoporučovali pohyb na horách. V piatok 6. januára 2017, na sviatok Troch kráľov však predpovede našťastie nevyšli a krajina nad Turzovkou sa prebudila do pekného zasneženého dňa. Na trasu pochodu so štartom v Turzovke vyrazila iba dvadsiatka turistov, ktorí prešli cez Bukovinu a pokračovali zasneženými poľami ponad osadu Valčuhovci, s peknými výhľadmi na mesto Turzovka a Turzovskú vrchovinu.

 

Celý článok...
 
Prvé seniorské potulky v r. 2017

milosova_svrcinovec_m.jpgNový rok beží, a už sa mu podarilo odbehnúť niekoľko rekordne mrazivých dní. Na skončenie tejto, prvej?, mrazivej série čakali aj turisti seniori, aby sa mohli vybrať na svoju prvú vychádzku v roku 2017. Necestovali na ňu ďaleko. Trasa viedla po slovensko-moravskom pohraničí z Milošove do Svrčinovca.

Celý článok...
 
1.1.2017. Novoročný výstup na Tábor
vystup_na_tabor_m.jpgSkončil starý rok 2016 a hneď s príchodom Nového roku 2017 - nedeľa 1.1. sa začala aktivita turistov , ale aj širokej verejnosti prvým novoročným výstupom a stretnutím na druhom ročníku v Javorníkoch na vrchole Tábora 697,4mnm.
Celý článok...
 
31.12.2016. Silvestrovský výstup na Ľadonhoru.

vystup_na_ladonhoru_m.jpgNa konci roku 2016 – na  Silvestra sa turisti z KNM a okolia rady stretávajú na vrcholoch, na ktorých  sa počas celého roka stretávali a spoločne na nich zažili mnoho pekných , ale aj menej príjemných zážitkov, odkiaľ sa im naskytali ojedinelé pohľady na našu krásnu prírodu , v krásnom ale aj horšom počasí, kde vaše srdce potešil nejeden fantastický východ slnka, ale aj západ , ale aj strieborné pohladenie mesiaca , alebo jemné kvapky drsnej studenej hmly, ale čo je hlavné, že sa tu stretajú vždy dobrí ľudia rôzného veku, pohlavia, vyznania a všetci idu za krásami nášho čarovného Slovenska a jeho dobrými ľuďmi.

 

Celý článok...
 
35.r. – Svätoštefanského zimného výstupu na Vreteň 2016
vystup_na_vreten_m.jpgDňa 26.12.2016. usporiadal ŠKTKNM 35.r. Sv.Štefanského zimného výstupu na Vreteň - 819,9 mnm v Kysuckej Vrchovine.
V skore ráno od 8,00 do 9,30 hod. pri teplote okolo +4°C , sa vybralo z Radole od pivárne u Kultána 331 zaprezentovaných účastníkov na 35. ročník - tradičného výstupu na Vreteň.Skutočný počet bol okolo 400 ľudí. Počasie na toto ročné obdobie bolo nepriaznivé a vôbec nič nenasvedčovalo tomu, že sa práve ujala vlády pani Zima.
Celý článok...
 
Novoročný výstup na Veľký Polom
novorocny_vystup_na_velky_polom_m.jpgZišiel sa rok s rokom a Turistickému klubu Polom Raková sa opäť podarilo usporiadať na Nový rok už tradičnú turistickú akciu na vysokej organizačnej úrovni. V nedeľu 1.1.2017 sa pred Nákupným strediskom v Rakovej kopilo množstvo turistov zo širokého okolia, ktorí čakali na odvoz do Rakovej, Korcháňa, aby sa zúčastnili Novoročného výstupu na Veľký Polom, 1067 m vysokého hraničného vrcholu Moravskoslovenských Beskýd. Pripravené vozidlo všetkých záujemcov bezplatne vyviezlo až ku kostolu na Korcháň a odtiaľ už všetci pokračovali po vlastných sledujúc modrú turistickú značku, až na vrchol V. Polomu. Snehu bolo tento rok viacej, ako posledné roky a tak príroda okolo bola pekne odetá do bieleho rúcha.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 37 - 42 z 52
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2017m.pngOdznak 100 jarných kilometrov 2017 - 61. ročník

Opäť je tu pre všetkých turistov nová turistická sezóna a s ňou aj ďalší ročník akcie "100 JARNÝCH KILOMETROV". Už šesťdesiaty prvý rok nás turistov v jarnom období sprevádza "Odznak 100 jarných kilometrov".
Po jubilejnom odznaku tento rok prinášame odznak podobný tomu z pred dvoch rokov.
Tohtoročná zima bola (a na mnohých miestach ešte je) po dlhšom čase  taká ako mala byť - ale nesmieme zabudnúť, že už o necelý mesiac sa v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.    viac info >>

 
Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   
Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 
coop-cadca.jpg

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png