Poďte s nami - podujatia:

Skalka 24.02.2018

Lyžiarsky víkend v stredisku Kasárne Javorníky 24. - 25. 2. 2018

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku


lyzovanie_na_kysuciach.jpg
 
Seniori pri vodopádoch

seniori_pri_vodopadoch_m.jpgVodopád tvoria zvislé, alebo subvertikálne stupne (skalné prahy) v riečnom koryte, cez ktoré prepadá vodný tok – to je definícia z wikipédie.

Vodopády patria k vcelku vzácnym krajinotvorným prvkom a práve pre svoju nevšednosť sú lákadlom k ich návšteve. K ich zhliadnutiu je však nutné prekonať často väčšie vzdialenosti nakoľko bývajú ukryté v záveroch strmých horských dolín.

Na Slovensku je evidovaných vyše 300 vodopádov. Väčšina z nich síce dosahuje výšku len 2-5 m, no veľkosť tých najznámejších sa meria v desiatkach metrov. Všetky prírodné vodopády Slovenska, v ktorých vodný tok bez zásahu človeka padá z výšky nad 3 metre alebo preteká cez prírodný skalný útvar súvislým alebo kaskádovitým skalným zrázom strmým viac ako 75 stupňov, sú chránené zákonom. 

Celý článok...
 
Žaškovským chotárom

zaskovskym_chotarom_m.jpgÚčastníci prvého tohtoročného autobusového turistického výletu, ktorý organizoval Klub turistiky Vysoká nad Kysucou sa v sobotu 21.1.2017 vybrali na Oravu – presnejšie do Žaškova na 10. ročník lyžiarskeho prechodu Žaškovským chotárom. Organizátori zaevidovali takmer 300 účastníkov a to sa v tento deň konali na Orave ešte štyri ďalšie lyžiarske prechody. Každého účastníka privítali pohárikom hriat

Celý článok...
 
Značkárska sezóna 2016
znackarska_sezona_m.jpgAni sme sa nenazdali a už máme koniec roka 2016. Roka bohatého na mnohé turistické zážitky. Práve v týchto časoch prebiehajú rôzne bilancie, zhodnotenia turistických zážitkov a vyhodnotenia tých najlepších a najzaujímavejších.
Ani naši značkári tento rok nezaháľali. Napriek nie vždy najpriaznivejšiemu počasiu, najmä uprostred leta a jesene, sa podarilo spraviť kus práce pri obnove značenia na kysuckých turistických chodníkoch. Ako počas minulej sezóny, aj počas tejto sa podarilo obnoviť vyše 100 km značených trás, obnoviť nátery na dvoch desiatkach smerovníkov a značkárskych kolíkoch.
Celý článok...
 
Seniori na Hrebienku
seniori_na_hrebienku_m.jpgVysokotatranský Hrebienok už piaty rok láka počas zimy k návšteve a návštevníkom ponúka na obdiv dve umelecké ľadové atrakcie – Tatranský dóm a sochárske diela vytvorené z ľadu v rámci podujatia TATRY ICE MASTER súťažného stretnutia sochárov z ôsmich štátov, ktorí zanechali svoje diela motivované svetovou architektúrou a mýtami a legendami na obdiv,  žiaľ len do času, kým im slnečné lúče nevrátia pôvodné skupenstvo.  
Celý článok...
 
Trojkráľový výstup na Kamenité – 13. ročník

vystup_na_kamenite_m.jpgPredpovede meteorológov strašili obyvateľov Kysúc pred silnými mrazmi a z tohto dôvodu nedoporučovali pohyb na horách. V piatok 6. januára 2017, na sviatok Troch kráľov však predpovede našťastie nevyšli a krajina nad Turzovkou sa prebudila do pekného zasneženého dňa. Na trasu pochodu so štartom v Turzovke vyrazila iba dvadsiatka turistov, ktorí prešli cez Bukovinu a pokračovali zasneženými poľami ponad osadu Valčuhovci, s peknými výhľadmi na mesto Turzovka a Turzovskú vrchovinu.

 

Celý článok...
 
Prvé seniorské potulky v r. 2017

milosova_svrcinovec_m.jpgNový rok beží, a už sa mu podarilo odbehnúť niekoľko rekordne mrazivých dní. Na skončenie tejto, prvej?, mrazivej série čakali aj turisti seniori, aby sa mohli vybrať na svoju prvú vychádzku v roku 2017. Necestovali na ňu ďaleko. Trasa viedla po slovensko-moravskom pohraničí z Milošove do Svrčinovca.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 11 12 13 14 15 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 67 - 72 z 86
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   
Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 
coop-cadca.jpg

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png