Poďte s nami - podujatia:

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2017

Kultúrne a športové akcie na Jablunkovsku

 
Bystrická magistrála
javornicka_magistrala.jpgBystrická magistrála Vás pozýva na upravenú bežkársku stopu. Vzhľadom na priaznivé počasie je bežecká stopa pripravená na celom území cyklotrasy od Krásna nad Kysucou až po Novú Bystricu. Bystrická magistrála vedie z Krásna nad Kysucou cez Zborov nad Bystricou, Klubinu, Starú Bystricu až po Novú Bystricu.
Celý článok...
 
Beskydsko – Javornícka lyžiarska bežecká magistrála
http://www.turistika.e-kysuce.sk/modules/FCKeditor/upload/Image/bezkybeskydy04.jpgUž od januára 2012 môžeme využívať Beskydsko - Javornícku lyžiarsku bežecká magistrálu. Žilinský samosprávny kraj týmto napomohol vytvoriť podmienky pre realizovanie zimného lyžiarskeho bežeckého športu v oblasti pohorí Vysokých Javorníkov a Turzovskej vrchoviny na strojovo upravovaných tratiach.
Trasu tvorí hrebeňové spojenie lokality na hranici s ČR - Makov Bumbálka a pokračuje v pohorí Vysokých Javorníkov po lokalitu Čadca - Husárik. Dĺžka tejto trasy je asi 54 km.

Celý článok...
 
Ľadové plochy na Kysuciach

ladove_plochy_na_kysuciach.jpgStará Bystrica

Klzisko u Šimáškov je pripravené a pozývame všetkých, aby si ho prišli vyskúšať. Posledné detaily dolaďuje bývalý slovenský futbalový reprezentant Ľubo Faktor a pracovník obce Stará Bystrica Juraj Brisuda. A ešte jedno pravidlo: Do 17tej majú prednosť korčuliari, po 17tej hokejisti. Klzisko bude fungovať aj pri umelom osvetlení, takže ho môžete používať do neskorého večera ⛄️

 

Celý článok...
 
Pri základnej škole Vysoká nad Kysucou je opäť prírodná ľadová plocha
ladova_plocha_vysoka_m.jpgPri základnej škole je opäť prírodná ľadová plocha, ktorú vytvorili členovia DHZ Vysoká nad Kysucou spoločne s pracovníkmi obce a dobrovoľníkmi pri našej základnej škole. Už s príchodom prvých mrazíkov vo štvrtok 15. decembra 2016 začal správca športovísk pri Základnej škole s materskou školou Ján Varecha spoločne s členmi DHZ Vysoká nad Kysucou, oboma školníkmi, dobrovoľníkmi a zamestnancami obce Vysoká nad Kysucou s prácami, ktorých jasným cieľom bolo vytvoriť prírodnú ľadovú plochu pre korčuľovanie.
Celý článok...
 
Vianočné trhy v Olomouci
olomoucm.jpgOlomouc – mesto v srdci Moravy ležiace na sútoku riek Moravy a Bystřice, obklopené úrodným Hornomoravským úvalom, ktoré patrilo od počiatku Českého kniežatstva medzi najvýznamnejšie české kráľovské mestá a dnes je s viac ako 100 000 obyvateľmi 6. najväčším mestom Českej republiky, bolo cieľom posledného z tohtoročných turistických výletov, ktoré počas roka organizoval Klub turistiky Vysoká nad Kysucou.
Motívom usporiadania výletu v predvianočnom období boli vyhlásené olomoucké vianočné trhy.
Celý článok...
 
Staré Hamry – Klokočov
starehamrem.jpgEšte podľa utorkových predpovedí malo byť štvrtkové (24.11.) počasie jasné až polojasné. Susedia z poza moravskej hranice majú jednu ľudovú múdrosť: „I mistr tesař prý se někdy utne“. Naši meteorológovia nie sú však úzkoprsí a preto sa neutínajú len „někdy“. Nakoniec to ale bolo fajn. Síce zamračené nízkou oblačnosťou, ale teplota niekde k plus desiatim stupňom a vietor len slabý – čo je na pohodovú turistiku treba viac? Peknú lokalitu. A tú sme mali.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 11 12 13 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 67 - 72 z 75
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   
Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 
coop-cadca.jpg

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png