Poďte s nami - podujatia:

Pozvánka na 17.ročník Zamykania Kysuckej brány

Klub turistiky Vysoká nad Kysucou - plán akcií na r. 2018

Plán turistických akcií RR KST Čadca na rok 2018

Plán turistických podujatí ŠKT Kysucké Nové Mesto na rok 2018

Kulturné a športové akcie na Jablunkovsku

 
Svetový deň vody

svetovy_den_vody_m.jpgInformácia o upravených studničkách v katastri mesta Krásno nad Kysucou z iniciatívy Strednej školy drevárskej a stavebnej v Krásne nad Kysucou bola motívom pre výber trasy 4. ročníka turistickej vychádzky konanej pri príležitosti Svetového dňa vody. Akciu každoročne organizačne zabezpečuje Klub turistiky Vysoká nad Kysucou s podporou Severoslovenských vodární a kanalizácii, a.s. Žilina. A v tomto roku aj v spolupráci s mestom Krásno nad Kysucou.

Účastníci, ktorí sa nenechali odradiť piatkovým vrcholne nepriaznivým počasím, ani večernou prvou tohtoročnou búrkou, boli nakoniec nadmieru spokojní. Počas celej vychádzky panovalo slnečné, skoro jarné počasie, ktoré prispelo k dobrej nálade aj napriek ešte pomerne studenému severozápadnému vetru.

Celý článok...
 
Z Horelice do Rakovej

rakova_horelica_m.jpgNízka oblačnosť a hmlisto so slabým občasným mrholením – ani takéto počasie v stredu 15. marca 2017 neodradilo turistov seniorov od pravidelnej vychádzky. Jediné čo zmenili bola plánovaná trasa. Pripravovanú túru na rozhľadňu na Tábore nad Kysuckým Novým Mestom nahradila pohodlná trasa okolo Čadce so začiatkom na zastávke SAD  Horelica, ZŠ. Po vystúpení z autobusu  sme sa mostom ponad Kysucu a železničnú trať dostali do miestnej časti U Veščari.  Kľukatiacu sa asfaltku pomedzi zástavbu vystriedala za posledným domom poľná cesta. Môžeme povedať, že „nová“ pretože tá pôvodná úzka furmanská je už len rakytami a lieskami zarastený úvoz po našej ľavej strane. Po rannom mrazíku sa ide výborne – zatiaľ žiadne blato. V mieste, kde cesta naberá na strmosti križujeme „slepú“  spevnenú lesnú cestu zo Žarca, končiacu v lese  medzi železničnými zastávkami Oščadnica a Krásno.  V mieste kríženia ciest stojí malý obrázok s upraveným okolím a dvoma lavičkami. Po krátkom oddychu „dorazíme“ zbytok stúpania a stojíme v rozložitom lúčnatom sedle na severnom úpätí kopca so zaujímavým názvom Vrchkoniec (744 m)

Celý článok...
 
Tiesňavami Manínskeho potoka

maninska_tiesnava_m.jpgManínsky potok pramení v Súľovských vrchoch, severovýchodne od obce Vrchteplá neďaleko osady Minarčíkovské. Dĺžka jeho toku po sútok s Váhom je 11,3 km. Turistická prechádzka popri jeho toku je vcelku nenáročná a hlavne plná ohromujúcich prírodných výtvorov.

Našu túru, siedmu tohtoročnú seniorskú potulku, začíname v utorok 7. marca 2017 na železničnej stanici v Považskej Teplej. Ešte v stanici prechádzame koľaje a skratkou popri Manínskom potoku vchádzame do Považskej Teplej – pôvodne samostatnej obce, ktorá bola v r. 1979 administratívne pričlenená k Považskej Bystrici. Vedení červenou turistickou značkou prechádzame takmer celou dedinou.  

Celý článok...
 
Svrčinovským chotárom

svrcinovskym_chotarom_m.jpgPo dlhotrvajúcom období mrazov a potulkách za mrazivou krásou výtvorov z ľadu, konečne prišla na rad prechádzka s vôňou blížiacej sa jari. Posledný februárový deň roku 2017 začíname „fašiangovú“ vychádzku na zastávke SAD Čadca, rázc. Čadečka. Z autobusu nás vystupuje aj s posilou dvoch juniorov, ktorí majú jarné prázdniny, celkom osemnásť. Po 350 m opúšťame frekventovanú hlavnú cestu a prejdeme cez osadu U Michalinov za ktorou sa napájame na panelovú cestu smer na Závršie. Hneď za domami sa pri spätných pohľadoch začínajú pekné výhľady.

 

Celý článok...
 
VRCHOLOVÉ KNIHY 2016

vrcholove_knihy_m.jpgZaujímavosti z vrcholových kníh na Vretni a Tábore , čítajte čo do nich zapísali turisti a  návštevníci týchto dvoch vrcholov v roku 2016.

VRCHOLOVÁ KNIHA NÁVŠTEV NA VRETNI – Kysucká vrchovina
Vrchol Vretňa-výška: 819,9mnm je dominantou a strážcom nášho mesta a blízkeho okolia. Vedie tam zelená turistická značka č.TZT 5543 s KNM od vlakovej a autobusovej stanice. Je to  6,5km a 466m prevýšenia. Touto trasou na vrchol vystupuje veľa ľudí. No nielen s KNM , ale aj s Radole, ale aj zo Snežnice, Zástrania a iných tras. Na vrchole je plechová skrinka v ktorej je umiestnená vrcholová kniha návštev , do ktorej návštevníci vrcholu Vretňa zapisujú svoju návštevu. Škoda že nie všetci tu svoju účasť na vrchole nezaznamenajú. 

Celý článok...
 
Stezka v oblacích

stezka_v_oblacich_m.jpgUž v počiatkoch rozvoja turistiky sa za účelom zlepšenia výhľadov začali budovať na významnejších a hlavne navštevovaných „kopcoch“ rozhľadne – vyhliadkové stavby prečnievajúce okolitý terén. Budované boli najskôr z dreva, neskôr z kameňa, alebo kombinovaním týchto základných stavebných materiálov. Ich jedným spoločným znakom bol tvar veže. Úplne odlišnou stavbou, plniacou funkciu rozhľadne, je Stezka v oblacích na juhozápadnej rázsoche Slamníka 1233 m v pohorí Králicky Sněžník v katastri obce Dolní Morava (okres Ústí nad Orlicí).

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 91 - 96 z 118
Turistika na Kysuciach - články:

  TURISTICKÁ ROZHĽADŇA na Marťakovskom kopci – Petránky otvorená

rozhladnazakopciem.jpgDňa 2. októbra 2011 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie TURISTICKEJ ROZHĽADNE na Marťakovskom kopci – Petránky

 

viac info >>

 

 rozhladnam.jpg Rozhľadňa na vrchu Bobovec nad Starou Bystricou otvorená 

Obec Stará Bystrica dňa 27. augusta 2011 slávnostne otvorila novovybudovanú Rozhľadňu na vrchu Bobovec v rámci projektu "Rozhľadme sa - výstavba rozhľadne, rozvoj cestovného ruchu a propagácia prírodného bohatstva v regióne Kysuce a Rajcza.

Viac informácii o Rozhľadni na vrchu Bobovec a projekte sa dozviete na oficiálnej internetovej stránke projektu.

"Ku prameňu Kysuce"

pramenkysuce2011m.jpgV piatok 24. júna 2011 bol v katastri obce Makov slávnostne otvorený nový turistický chodník "Ku prameňu rieky Kysuce", ktorý vznikol zásluhou Neinvestičného fondu Makové zrnká, firmy Gasparik s.r.o. a Obce Makov. Na mieste prameňa vzniklo miesto, ku ktorému sa oplatí vybrať. Bližšie informácie o otvorení turistického chodníka nájdete po kliknutí na viac info >>

 
Klub turistov Kysúc - články:

odznak2018-m.jpgOdznak 100 jarných kilometrov 2018 - 62. ročník

OPÄŤ JE TU PRE VŠETKÝCH TURISTOV NOVÁ TURISTICKÁ SEZÓNA A S ŇOU AJ ĎALŠÍ ROČNÍK AKCIE "100 JARNÝCH KILOMETROV".

Už viac ako 10 rokov vám 1. ŠK KST Turzovka ponúka v tomto jarnom období odznak obnovenej turistickej akcie  "100 jarných kilometrov", celkovo sa jedná ročník šesťdesiatydruhý.
Spolu s tým, sko stúpa slnko po oblohe, začínajú všetkých turistov svrbieť nohy, začína sa opäť ďalšia jar a s ňou už o necelý mesiac v niektorých regiónoch začína, pod rôznymi názvami ďalšia turistická sezóna - či už to bude 100 jarných km, otvorenie jarnej alebo letnej sezóny, odomykanie jarnej prírody, jarné prebudenie, otváranie studničiek, alebo aj jarné kilometre - na mnohých miestach to bude ešte skôr ako ku nám zavíta astronomická jar.

viac info >>


Vyhlásené dlhodobé turistické odznaky na Kysuciach:                                                                                                   

Podujatia turistov Kysúc:
 

Región Kysuce

Kysuce  - kraj plný hôr, lesov a  údolí, v ktorých si derú svoju cestu potoky a rieky- najväčšia je Kysuca. Kysuce sa nachádzajú na severe Slovenska, hraničiace s Českou republikou a Poľskom. Dominantou Kysúc je Veľká Rača, známa svojím lyžiarskym strediskom. Región Kysuce však láka aj ďalšími atrakciami, miestami ideálnymi na turistiku a oddych

Aktuálne akcie, podujatia, pozvánky
 

Partneri

Počasie, kurzy


Javorníckym lyžníkom

logo_rra_kysuce.png